ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak/Boğaziçi Mahallesi'nde 110 m² daire icradan satılıktır

ANKARA 24. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978756
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BOĞAZİÇİ MAH. / BOĞAZİÇİ
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6376 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 11:40
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
24. İCRA DAİRESİ
2018/6376 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 36410 Ada, 9 Parsel, BOĞAZİÇİ Mahalle/Köy, 19 Nolu Bağımsız Bölüm Bina ayrık nizam ve betonarme yapı tarzında inşa edilmiş olup yaklaşık 4-5 yıllıktır. Bina 1080. Cadde üzerinde konumludur. Bina 3 bodrum + zemin + 3 normal kat olmak üzere toplam 7 katlıdır. Binada 2. bodrum katta 3 adet mesken, 1. bodrum katta 4 adet mesken, zemin katta 3 adet mesken, 1 dükkan, 1. katta 4 adet mesken, 2. katta 4 adet mesken, 3. katta 4 adet mesken olmak üzere toplam 23 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.
Binanın tüm cepheleri mantolama üzeri renkli dış cephe boyası ile boyalıdır. 1080. Cadde?den binaya bakıldığında bina girişi zemin kat ön cepheden sağlanmaktadır.Bina giriş kapısı camlı alüminyum kapı, rüzgarlık camlı ahşap kapıdır.Bina giriş holü, kat holleri zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama olup, tüm mahallerin duvarları sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıva üzeri boyalı olup kartonpiyerlidir. Merdiven korkulukları kromajlı paslanmaz çeliktir.Binada 1 adet çalışır vaziyette asansör bulunmaktadır. Binanın çevre düzeni yapılmış olup açık otopark alanı bulunmaktadır.Bina etrafı parsel sınırında kısmen betonarme duvar üzeri kromajlı korkuluk, kısmen panel çit ile çevrilidir.Binanın bulunduğu semt, belediye sınırları içerisinde olup, her türlü altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.SATIŞI İSTENEN 3. KAT (19) NO.LU BAĞ. BÖL. ÖZELLİKLERİ:Satışıistenen 3. kat (19) numaralı bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere projelendirilmiştir. 1080. Cadde'den binaya bakıldığında sol arka kısımda yer almakta olup güneydoğu, kuzeydoğu cephelidir. Mesken güneydoğu yönünde orman manzarasına hakimdir. Fiili durumda antre, 3 oda, salon, mutfak, 1 banyo, wc, kiler ve 2 balkon dan müteşekkildir.Giriş kapısı çelik, iç kapıları panel kapı, pencereleri PVC doğrama olup ısı camlıdır. Antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanı alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir.Kiler zemini seramik kaplı, duvarları ve tavanı alçı sıva üzeri boyalıdır. Salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanı alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini ve tezgah alnı seramik kaplı, bir duvarı duvar kağıdı kaplı, diğer duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavan alçı sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir.Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde PVC kaplama kapaklı dolaplar mevcuttur. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Banyo içerisinde dolaplı lavabo, klozet, kabinli duş teknesi bulunmaktadır.Wc zemini ve duvarları seramik kaplı, tavanı düz sıva üzeri boyalı ve kartonpiyerlidir. Wc içerisinde lavabo ve hela taşı bulunmaktadır. Balkonlar oda ve mutfak irtibatlı olup zeminleri seramik kaplıdır. Balkonlar bel hizasına kadar kromajlı korkuluklu olup her ikisi de katlanır cam kapama sistemi ile kapatılmıştır. Isınma doğalgaz yakıtlı kombi tesisatı ile sağlanmaktadır. Meskenin mahallinde yapılan ölçümlemelere göre net faydalı alanı balkonlar dahil 110,75 m² olarak ölçülmüştür. ( balkon alanı 12,24 m²?dir. ).
Adresi : Akşemsettin Mahallesi, ( Tapu Kayıtlarında Boğaziçi Mahallesi) 1080. Cadde, Ceylan Apartmanı, Bina No:40 (Eski 107) Daire No:19 Mamak/AnkaraMamak / ANKARA
Yüzölçümü : 902,00 m2
Arsa Payı : 45/928
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6376 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR