Yazdır

ANKARA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 148 metre kara çatı aralı daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00450539
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BAHÇELERÜSTÜ MAH. / GÜLVEREN
: 148
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 180000 TL
İlk İhale Tarihi : 09.12.2016 14:00
İkinci İhale Tarihi : 06.01.2017 14:00
Dosya Numarası : 2016/22 ESAS
İhale Yeri : Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ANKARA

12. İCRA DAİRESİ

2016/22 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Mamak İlçe, 37522 Ada No, 5 Parsel No, Bahçelerüstü-İmar Mahalle/Mevkii, 9 Bağımsız Bölüm Bağımsız bölüm Kuzey ve Doğu cepheli olarak yer almakta olup giriş kapısı ahşap tablalı çelik kapı olarak yapılmış olup fiili durum itibariyle 3. katta; antre, WC, mutfak salon, 2 oda, banyo ile 2 balkon, çatı arası katında merdiven holü, 2 oda, depo ile açık teras mahallerinden oluşmaktadır. Antre mahal zemini seramik kaplama, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavanı sıvalı ve badanalı olarak yapılı bulunmaktadır. Mutfak zemini ile tezgah arası seramik kaplama, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavanı sıvalı ve badanalı olup mutfak mahalinde mermer tezgah ve eviye tezgah altı ve üstünde suntalam dolaplar ile demir döküm kombi cihazı bulunmaktadır. Salon zemini ahşap parke kaplama, 2 oda zeminleri marley kaplama, salon ve odaların duvarları sıvalı plastik boyalı, tavanları sıvalı ve badanalı bulunmaktadır. WC ile banyo mahal zeminleri seramik kaplama, duvarları tavana kadar sedramik kaplama, tavanları sıvalı ve badanalı oup merdiven altı WC'de tuvalet taşı ile bas tertibatı bulunmaktadır. Banyoda; Lavabo, klozet ve duş bataryası bulunmaktadır. Antreden mozaik kaplama merdivenle çıkılmakta, kiriş altı yükseklik düşük tutulmuş olup, merdiven holü zemini seramik kaplama, duvarları sıvalı ve plastik boyalı tavanı sıvalı ve badanalı olarak yapılı bulunmaktadır. 2 oda zeminleri PVC kaplama, duvarları sıvalı ve plastik boyalı tavanları sıvalı ve badanalı bulunmaktadır. Çatı arası banyo zemini ile duvarları tavana kadar seramik , tavanı sıvalı ve badanalı olup, banyoda lavabo klozet ile duş bataryası bulunmaktadır. Çatı arası teras mahal zemini seramikleri sökülmüş su yalıtım malzemesi serili halde bırakılmış parapet duvar ile üzeri korkulukları yapılı olup, terasa açılan çatı altı penceresiz 5 m² yüzölçümlü depo mahalli bulunmaktadır. İç kapıları kontraplak tablalı ve cilalı kapı, pencereleri PVC doğrama ve ısı camlı olarak yapılı bulunmaktadır. Alanları toplamı 11 m² yüzölçümlü iki balkonu ile 33 m² yüzölçümlü açık terası bulunmakta olup net alan (faydalı alan) toplamı 148 m² olarak ölçülmüştür. Mesken kat kaloriferi kombi ile ısınma sağlanmakta, teras altı mahal tavanlarında akıntı izleri bulunmata, boş olarak bekletilmekte olup elektrik su kanalizasyon doğal gaz v. gibi hizmetlerden faydalanmaktadır.

Adresi : Bahçelerüstü-İmar Mahallesi.Şehit İdris Yılmaz Caddesi Akar Apartmanı No: 47/9 Mamak / ANKARA

Yüzölçümü : 606 m2

Arsa Payı : 43/606

İmar Durumu : imarlı

Kıymeti : 180.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı gibidir.

1. Satış Günü : 09/12/2016 günü 14:00 - 14:07 arası

2. Satış Günü : 06/01/2017 günü 14:00 - 14:07 arası

Satış Yeri : Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/22 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR