ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mamak/Bahçeleriçi Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00946755
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : BAHÇELERİÇİ MAH. / MAMAK
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 15.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/159 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2018/159 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Ankara İli, Mamak İlçesi, Bahçeleriçi-İmar Mahallesi, 37404 Ada, 9 Parsel, 1. Bodrum Kat 5 Nolu Bağımsız Bölüm. Bina 206. Cadde ile 280.Sokak kesişimindeki köşe parselde bulunan 12 kapı numaralı apartmandır. Bina, 3 bodrum + zemin + 3 normal kattan oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapıdır. Bağımsız bölüm mahallen: antre, 3 oda, salon, mutfak, Wc, banyo ve 2 balkondan müteşekkildir. Antre zemini seramik kaplı, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavan kartonpiyerlidir. Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke kaplı, duvarlar sıva üzeri boyalı, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfakta yerler ve duvarlar seramik kaplı, tavan kartonpiyerlidir. Mutfak tezgâhı mermerit, tezgâh alnı seramik, tezgâhın altında ve üstünde profil kapaklı ahşap dolapları yapılıdır. Wc ile banyo zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Wc'de helataşı ve lavabo, banyoda klozet ve lavabo mevcuttur. Balkonlar zemini seramiktir. Pencereler ısıcamlı ahşap doğrama, iç kapılar panel kapıdır. Bağımsız bölüm kombi sistem ısıtmalı ve doğalgazlıdır. Kombi ve petekler takılı değildir. Mesken girişe göre sol ön ve yan cephelidir. Meskenin faydalı kullanım alanı Fen Bilirkişisi tarafından içten içe yapılan ölçülere göre: 5,50 m² balkon, 92,00 m² daire olmak üzere toplam; 97,50 m² olarak hesaplanmıştır.
Adresi : Bahçeleriçi Mah. 206. Cadde No: 12 D: 5 Mamak / ANKARA
Yüzölçümü : 996 m²
Arsa Payı : 39/996
İmar Durumu : Hmax:4 kat, Ön bahçe mesafesi 5 mt., yan bahçe mesafesi 3 mt., ayrık nizam konut alanı.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/159 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR