İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Maltepe'de 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049033
Şehir : İstanbul / Kartal
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/455 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 9. İCRA DAİRESİ

2019/455 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Maltepe İlçe, 15540 Ada, 3 Parsel, BAŞIBÜYÜK Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Ana yapı 2 bodrum + zemin + 3 normal + çatı katlı olarak ayrık yapı nizamında inşa edilmiştir. tapu müdürlüğünde incelenen 31/07/2006 tarihli mimari projesine göre 2.bodrum katta otopark , su deposu , hidrofor, sığınak, 1.bodrum, zemin ve normal katlarda her katta 2 şer adet daireden toplam 10 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. son kat çatı katı ile bağlantılı olup dubleks daire niteliğindedir. binanın dış cephesi akrilik boyalıdır. binaya giriş 1.bodrum kattan demir doğrama kapı ile sağlanmaktadır. giriş zemini , kat arası sahanlıklar ve merdivenler mermer döşeli ,duvarlara plastik boyalıdır. yaklaşık 12 yıllık olan binanın kullanılan malzemesi ve işçiliği orta kalitedir. binada elektrik , sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları mevcuttur.
Zemin kat , 3 nolu daire : Mimari projesinde net 88m², brüt 109 m² kullanım alanlı iken mahalinde brüt kullanım alanı değişmemiş ancak 7m² lik balkon bölümünün 4m² si kapalı kullanım alanına dahil edildiği tespit edilerek net 92m²kullanım alanlı inşa edildiği tespit edilmiştir. daire mutfak , balkonlu salon, banyo , wc, biri ebeveyn banyolu olarak 3 adet oda, antre ve hol bölümlerinden oluşmaktadır. daire giriş kapısı çelik kapı, iç mekanlara açılan kapıları amerikan panel kapı, pencereleri pvc doğramadır. salon ve oda zeminleri laminat parke döşeli, duvarları plastik boyalı , tavan köşeleri kartonpiyer kaplı durumdadır. taşınmazın tüm ıslak haciz zemin ve duvarları seramik döşelidir. mutfakta ahşap dolap ve granit tezgah, banyoda lavabo, klozet, küvet ve duşa kabin, wc bölümünde alaturka taşı bulunmaktadır. ısınma sistemi doğalgaz kombi ile sağlanan dairede panel radyatör kullanılmıştır.
Adresi : Aydınevler Mah. Gayretli Sok. 7 Kapı Nolu BinaMaltepe / İSTANBUL
Yüzölçümü : 388,79 m2
Arsa Payı : 14/152
İmar Durumu : 15540 Ada, 3 Parsel " 1/1000 ölçekli,15/02/2008 tasdik tarihli Maltepe E-5 Kuzeyi Uygulama İmar Planında ; Ayrık Nizam, 4 kat, konut alanında kalmaktadır. Denilmiştir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Otopark Bedeline İlişkin Taahhütname bulunmaktadır. AT 3402 Sayılı
Kanunun Ek 1 inci maddesi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 11/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat
KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/455 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR