İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Maltepe\Başıbüyük'te 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079002
Şehir : İstanbul / Maltepe
Semt-Mahalle : BAŞIBÜYÜK MAH. / AYDINEVLER
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1892 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
20.01.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 1. İCRA DAİRESİ

2019/1892 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Maltepe İlçe, 15712 Ada, 165 Parsel, Başıbüyük Mahalle, 1.bodrum kat 1 nolu bağımsız bölüm sayılı dairenin bulunduğu apartman yaklaşık 2 yıl önce betornarme karkas sistemde, 2 Bodrum kat-Zemin Kat+3 Normal kat olmak üzere toplam 6 kat olarak inşa edilmiştir. Apartmanın giriş kapısı Panorama Sokak tarafından zemin kattan olup, giriş kapısı alüminyum doğrama cam giydirme kapıdır. Merdiven sahanlıkları ve merdivenler mermer kaplı, metal korkuluklu metal tırabzanlıdır. Apartmanın dış cepheleri mantolu sıvalı boyalıdır. Apartmanda asansör bulunmakta olup, katlara asansör ve merdivenlerden ulaşılmaktadır. Apartmanın 2. Bodrum katında sığınak bulunmakta, diğer katların her birinde 4'er daire olmak üzere apartmanda toplam 20 adet daire bulunmaktadır. Söz konusu 1 bağımsız bölüm numaralı Daire; Apartmanın 1. Bodrum katında, giriş kapısına göre sol tarafta 1 kapı numaralı dairedir. Dairenin dış kapısı çelik kapı olup, iç mekan; antre, hol, banyo-tuvalet, 2 yatak odası ve salon ile iç içe mutfak olmak üzere 2+1 planında, yaklaşık 70m2 brüt alana sahip Dairenin; antre, hol, banyo-tuvalet ve mutfak tabanları seramik kaplı, banyo ve tuvaletin duvarları kalebodur kaplı, oda zeminleri laminat parke kaplı, oda duvarları alçı sıva üzeri saten boya, duvar ve tavan birleşim noktaları kartonpiyer, iç kapılar ahşap pres kapı, pencere doğramaları ahşap desenli PVC. Çift ısı cam, ısınması doğalgaz kombi sistem iledir. Mutfak tezgahı üzeri mermerit, altında üstünde MDF malzemeden yapılı lake kaplı dolaplar bulunmakta; banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo bulunmakta, su ve elektriği bağlı çalışır vaziyettedir. İyi işçilik ve malzeme kalitesinde yapılıdır. Belediye ve diğer kamu hizmetlerinden azami derecede faydalanmaktadır. Okul ve diğer sosyal ihtiyaç alanlarına yakın; ulaşımı kolay bir noktada olup; Bağdat Caddesine 295m., E-5 Karayoluna 700m., mesafede konumludur.
Söz konusu daire keşif esnasında kapalı olduğundan dairenin içerisine girilememiş olup, emsal olarak ayni kattaki 2 nolu daire gezilmiş, bölmeleri ve içyapım özellikleri bu daire sakininden ve yöneticiden edinilmiş; ayrıca dairenin pencerelerinden iç kısımları bakılmıştır.
Adresi : İdealtepe Mahallesi, Panorama Sokak No: 5 Maltepe / İSTANBUL
Yüzölçümü : 560,56 m2
Arsa Payı : 1500/64000
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 26.02.2007-21.05.2008-08.10.2010-16.02.2016 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli, Maltepe E-5 Güneyi Uygulama imar Planı'nda 5/A-4/4 yapılanma şartlarında Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 20/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1892 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR