İSTANBUL ANADOLU 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Maltepe\Başıbüyük'te 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 21. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063442
Şehir : İstanbul / Maltepe
Semt-Mahalle : BAŞIBÜYÜK MAH. / AYDINEVLER
: 63
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/23672 ESAS
Muhammen Bedeli
:
205,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 21. İCRA DAİRESİ

2017/23672 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Maltepe İlçe, 15661 Ada, 10 Parsel, BAŞIBÜYÜK Mahalle/Köy, NARLI ÇİFTLİĞİ Mevkii, 1. KAT NO:5 Nolu Bağımsız Bölüm SATIŞA ESAS TAŞINMAZI; İSTANBUL İLİ, MALTEPE İLÇESİ, ZÜMRÜTEVLER MAHALLESİ, YAĞMUR SOKAK NO:15 BİRLİK APT. 1. KAT 5 NUMARALI DAİREDİR. BULUNDUĞU BİNANIN ZEMİN ÜSTÜ 1. KATINDA ARKA CEPHEDE KONUMLANMIŞTIR. KUZEY, GÜNEY VE BATI CEPHELİDİR. ARKA CEPHE KONUMU SEBEBİ İLE MANZARASI KISITLIDIR. KOMŞU APARTMANLARA BAKMAKTADIR.
MALTEPE BELEDİYESİ ONAYLI MİMARI PROJESİ İLE UYUMLU BÜYÜK VE TEFRİŞE SAHİPTİR. NET 61,80 M2 (BALKON DAHİL NET 63,60 M2) BÜYÜKLÜKTEDİR. 2 ODA, 1 SALON, 1 MUTFAK, 1 BANYO VE 1 BALKONDAN OLUŞMAKTADIR. 8 YAŞINDADIR. BAKIMLI BİR DAİREDİR. MALZEME KALİTESİ VASAT SEVİYEDEDİR. DAİRE GİRİŞİ KARE ŞEKLİNDEKİ ANTREYE AÇILMAKTADIR. ANTRENİN SOLUNDA MUTFAK VE 1 ODA; KARŞISINDA SALON VE DİĞER ODA; VE SAĞ TARAFINDA İSE BANYO YER ALMAKTADIR. DAİRE GİRİŞ ANTRE VE MUTFAK ZEMİNİ İLE BANYO SERAMİK KAPLAMA; SALON VE ODA ZEMİNLERİ LAMİNAT PARKE KAPLAMADIR. DUVARLAR SATEN ALÇI SIVA BOYALIDIR. TAVANLAR KARTONPİYERLİDİR. MUTFAK GRANİT TEZGAHLI, MDF DOLAPLIDIR. BANYODA AYAKLI LAVABO, KLOZET VE KABİNSİZ DUŞ BÖLÜMÜ MEVCUTTUR. DAİRE GİRİŞ KAPISI ÇELİK KAPI, DAİRE İÇİ KAPILAR FABRİKASYON TİP BEYAZ PANEL KAPIDIR. DIŞ CEPHE DOĞRAMALARI ISICAMLI, BEYAZ PVC PLASTİK DOĞRAMADIR. SALONDA YER ALAN BALKON PVC DOĞRAMA İLE KAPATILMIŞ VAZİYETTEDİR. DAİREDE ELEKTRİK, SU, DOĞALGAZ MEVCUTTUR. KOMBİ KALORİFERLİ BİR DAİREDİR.
DAİRESİNİN BULUNDUĞU BİNA: 2 BODRUM + 1 ZEMİN + 2 NORMAL + 1 ÇATI KATTAN OLUŞMAKTADIR. BETONARME KARKAS TAŞIYICI SİSTEMLİDİR. 8 YAŞINDADIR. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TEBLİĞİNE GÖRE III. SINIF B GRUBU BİR YAPIDIR. BAKIMLI VAZİYETTEDİR. ISI YALITIMLIDIR. ASANSÖRSÜZ BİR YAPIDIR. 2. BODRUM KATTA DEPO VB. ORTAK ALANLAR; 1. BODRUM, ZEMİN VE NORMAL KATLARDA KATTA 2?ŞER DAİRE OLMAK ÜZERE BİNADA 2?Sİ ÇATI DUBLEKS TOPLAM 8 BAĞIMSIZ BÖLÜM DAİRE BULUNMAKTADIR. YAKIN ÇEVRESİ KONUT YOĞUNLUKLUDUR. BÜYÜKBAKKALKÖY YOLU 200M. KUZEYBATISINDAN GEÇMEKTEDİR. E-5 KARAYOLU MALTEPE KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI?NA 1,5 KM. MESAFEDEDİR. ZÜMRÜTEVLER İLKOKULU 100M. UZAKLIKTADIR. BELEDİYE HİZMETLERİNDEN FAYDALANMAKTADIR. YAKIN ÇEVREDEKİ ANA ARTER YOLLAR ÜZERİNDEN YETERLİ ULAŞIM İMKANLARININ OLDUĞU BİR KONUMDADIR.
Adresi : Zümrütevler Mahallesi, Yağmur Sokak, No:15 Birlik Apt. 1. Kat, 5 Numaralı Daire.Maltepe / İSTANBUL
Yüzölçümü : 63,60 m2
Arsa Payı : 50/389
İmar Durumu : MALTEPE BELEDİYESİ RESMİ İNTERNET SİTESİ E-İMAR DURUM BİLGİSİ SAYFASINDAN EDİNİLEN BİLGİ İLE: İSTANBUL İLİ, MALTEPE İLÇESİ, ZÜMRÜTEVLER MAHALLESİ, 15661 ADA, 10 PARSEL; 15.02.2008 TASDİK TARİHLİ 1/1000 ÖLÇEKLİ MALTEPE E-5 KUZEYİ UYGULAMA İMAR PLANI KAPSAMINDA TAKS: 0.20-0.40, KAKS:1.50 YAPILANMA ŞARTLARINDA AYRIK NİZAM KONUT ALANINDA KALMAKTADIR.
Kıymeti : 205.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/23672 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR