İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Maltepe Fındıklı'da 3+2 160 m² dubleks daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049186
Şehir : İstanbul / Maltepe
Semt-Mahalle : FINDIKLI MAH. / AYDINEVLER
Oda Sayısı : 3+2
: 160
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DEVİR 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/16087 ESAS
Muhammen Bedeli
:
620,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 22. İCRA DAİRESİ

2016/16087 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Maltepe İlçe, 15497 Ada, 17 Parsel, BAŞIBÜYÜK Mahalle/Köy, Kayışdağı Yanı Mevkii, ÜÇÜNCÜ/B/-21 Nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Gayrimenkul Maltepe İlçesi, Fındıklı Mah., Çamoba Sokağı üzerinde kain 15497 ada, 17 parsel sayılı 762,00 m2 miktarlı arsada kurulmuş olan 6-8 sokak kapı no'lu LALİZAR Apartmanı isimli kat irtifaklı, 2 girişli betonarme karkas apartmanda B- Giriş 3. katta 44/762 arsa paylı (21) no'lu çatı arası bağımsız dubleks dairenin tamamıdır. Çamoba Sokağı üzerinde 6-8 sokak kapı no'lu LALİZAR Apartmanı isimli ana bina; Ana bina 2 Bodrum + Zemin + 3 Normal kattan ibaret 6 katlı, ayrık nizamda, 2 girişli betonarme karkas apartman oolup dış cephesi ısı izeolasyonlu sıvalı- boyalı, üzeri çatı üstü PVC kaplıdır. Bina kısmen 1. bodrum, kısmen de zemin kattan sonra yol cephesinde 1,50 m, diğer cephelerde 1.20 m. kadar çıkmalı olup bina etrafı açık otopark alanıdır. LALİZAR Apartmanı B- Giriş;Binaya yoldan 5 basamak çıkılarak zemin kattan demir doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup katlar arası granit basamaklı ve alüminyum korkuluklu merdivenleri vardır. Girişin 2. bodrum katta bir daire ve sığınak, diğer katlarda mesken olarak kullanılan ikişer daire olup 3. kat daireleri çatı arasına dubleks dairelerdir .Bİnada elektrik, su, doğalgaz girişi ve asansör teşkilatı mevcuttur. LALİZAR Apartmanı B-Giriş 3. katta 44/762 arsa paylı (21) no'lu çatı arasına dubleks daire;Dairenin normal katta giriş holü, koridor, mutfak , banyo, salon ve biri banyolu iç oda, çatı arasında giriş holü + açık mutfak, koridor, banyo, salon ve iki oda olup tamamı160 m2 miktarlıdır. Çatı arası merdiven sahanlığından irtibatlı normal kattan bağımsız dairedir.Normal kat ve çatı arası bağımsız dairenin ıslak zeminleri seramik, salon ve odaların zeminleri laminant parke, duvarları boyalı olup üzeri granit kaplı mutfak tezgahı ve dolapları, banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo vardır. Çatı arası bağımsız dairenin kapıları Amerikan panel kapı, cümle giriş kapıları çeik kapı, pencereleri PVC doğramalı olup normal katın mutfak önünde duvar korkuluklu, oda önünde PVC doğramalı camekanlı kapalı balkonu ve çatı arasında terası vardır. Daire orta cephede olup elektrik, su, ve doğalgaz kat kaloriferi tesisatı mevcuttur. (Taşınmaz hakkındaki işbu bilgiler uzman bilirkişinin görüşü doğrultusunda hazırlanan rapordan alınmış olup, ihaleye girmek isteyenlerin bir taşınmaz satın alan kimsenin göstermesi gereken basireti ve özeni göstermesi, ilgili kurum ve kuruluşlardan araştırma yapması yararlarına olacaktır) Ayrıca işbu ihaleye ilişkin ihalenin feshi veya herhangi bir dava açan kimselerin derhal icra dairesine bildirmeleri gerekmektedir.
Adresi : Fındıklı Mah Çamoba Sk Lalizar Apt Kapı No:6-8 Sokak Kapı Nolu 21 Nolu Bağımsız Bölüm Maltepe / İSTANBUL
Yüzölçümü : 160 m2
Arsa Payı : 44/762
Kıymeti : 620.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/16087 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR