İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Maltepe Cevizli Mahallesi'nde 140 m² çatı piyesli daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01121546
Şehir : İstanbul / Maltepe
Semt-Mahalle : CEVİZLİ MAH. / CEVİZLİ
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 25.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/256 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.03.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 17. İCRA DAİRESİ

2019/256 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri : İstanbul İli, Maltepe İlçesi, Gülsuyu (Cevizli Mahallesi) 16165 Ada, 42 Parsel sayılı 4. kat 255/2430 arsa paylı çatıda piyesleri olan (14) nolu dairedir. Cevizli Mah. Bağdat Caddesi Cengiz Sokak No:4 Şehit Bahadır Solak Apartmanı 4. Kat D:14 Maltepe adresidir. Ana bina botrum+asma katlı zemin+4 normal kattan ibaret 6 katlı, bir cephede bitişik betonarme karkas yeni apartman,dış cephesi kompozit ısı izolasyonlu sıvalı-boyalı,üzeri çatı üstü PVC kaplıdır. Binaya yan cepheden zemin kattan camekanlı çelik kapıdan girilmekte olup katlar arası mermer basamaklı ve alüminyum korkuluklu merdivenleri vardır. Bina yan cephede kısmen zemin,yol cephesinde asma kattan sonra 1.30 m.kadar çıkmalı ve bodrum katta sığınak,zemin katın yol cephesinde asma katlı dükkan,arka cephede zemin ve asma katta ikişer,normal katlarda üçer daire olup,4. Kat daireleri çatı piyeslidir.Binada elektrik,su,doğalgaz girişi ve asansör teşkilatı mevcuttur.4. kat 14 nolu dairenin normal katta giriş holü,koridor,mutfak,WC,salon ve iki oda olup tamamı 140 m2 miktarlıdır. Normal katın giriş holünden ahşap basamaklı ve ahşap korkuluklu merdiven ile çatı arasına irtibatlı olup çatı arasının ayrıca merdiven sahanlığından girişli çelik kapısı vardır. Giriş holü,koridor ve mutfak zeminleri seramik,salon ve odaların zeminleri laminant parke,duvarları boyalı,normal katın tavanları kartonpiyerli, çatı arasının tavanları asma tavan olup üzeri granit kaplı mutfak tezgahı ve dolapları, banyoda duşakabin,klozet,lavabo,WC de klozet ve lavabo vardır. Dairenin kapıları masif ahşap kaplamalı,cümle giriş kapısı çelik kapı,pencereleri PVC doğramalı olup normal katın salon önünde cam korkuluklu,mutfak önünde katlanır camekanlı balkonları ve çatı arası salon önünde duvar korkuluklu terası vardır. Daire yol cephesinde olup elektrik,su ve doğal gaz kat kaloriferi tesisatı mevcuttur.
Adresi : Cevizli Mah.Bağdat Cad. Cengiz Sok. No:4 Şehit Bahadır Solak Apt.4. D:14 Maltepe/İSTANBUL
Yüzölçümü : 140 m2
Arsa Payı : 255/2430
İmar Durumu : Maltepe İlçesi,Cevizli Mahallesi, 16165 Ada, 42 Parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli,26/02/2007-21/05/2008-08.10.2010 T.T li Maltepe E-5 Güneyi Uygulama İmar Planında Ticaret+Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 700.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/03/2020 günü 14:15 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 14:15 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/256 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR