MALKARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Malkara'da 125 m2 daire icradan satılıktır

MALKARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963261
Şehir : Tekirdağ / Malkara
Semt-Mahalle : GAZİBEY MAH. / MALKARA
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

SAYGIN MALKARA 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/1071 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
Malkara Adliyesi Satış Memurluğu Odası ( Malkara Hükümet Konağı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALKARA
İCRA DAİRESİ
2014/1071 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Tapu Kaydında: Ana Gayrimenkul Gazibey Mahallesi Dede Çeşme mevkiinde 487 ada 59 parsel numarasında 10.743,00 m2, yüzölçümünde Bahçeli kargir on bloklu Apartman niteliğinde taşınmazdır. Kat mülkiyeti tesis edilmiştir.İmar planında Ayrık nizam 4 kat konut alanı olarak planlanmıştır. İhdas edilecek (Yoldan Alınacak) ve yola terk edilecek kısımları bulunmaktadır.Taşınmaz hali hazırda Üzerinde 10 bloklu apartmanlar mevcuttur. Önceki imar planına uygun olarak beşer katlı apartmanlar inşa edilmiştir her blokta 10 mesken bulunmaktadır. Merkezi sistem katı yakıtlı kaloriferlidir. Asansör yoktur. Satışa konu bağımsız bölüm ise 1/102 arsa paylı G blok zemin kat 2 nolu mesken niteliğindeki Tamamı borçlu adına kayıtlı bağımsız bölümdür. 3 oda 1 salon Banyo, Mutfak WC den ibarettir. 3 adet balkonu vardır.Brüt 125,00 m2, alanındadır. Islak zeminler Karo Mozaik, diğer bölümler laminant kaplıdır. Bakımlı bir dairedir. Bağımsız bölüm arsa payı ile birlikte tamamı 110.000,00 TL muhammen bedellidir.
Yüzölçümü: 10.743 m2
Arsa Payı : 1/102
Kıymeti:110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bu bağımsız bölümün projede belirlenen bağımsız bölüm numarası ile fiili kullanımı uyumsuzdur.
1. Satış Günü : 10/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Malkara Adliyesi Satış Memurluğu Odası ( Malkara Hükümet Konağı)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1071 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR