MALATYA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Malatya Yeşilyurt'ta iki adet tek katlı ev mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

MALATYA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051136
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / YEŞİLTEPE
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Müstakil
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 15.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
319,288 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Malatya Adliyesi Ek Hizmet Binası Satış Memurluğu Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MALATYA2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapunun Malatya İli, Yeşilyurt İlçesi, Yeşiltepe Köyü ,2492 Ada , 19 nolu parsel taşınmaz üzerinde birbirlerine bitişik iki adet tek katlı yapı bulunmaktadır.Birinci yapı tek katlı , kerpiç yapı niteliğinde, sıvalı ? boyalı olup üzeri kiremit çatı örtüsü ile kaplıdır.Birinci yapı salon + 2 oda , mutfak , banyo ve wc den ibarettir. Zemin beton şap, tavan döşemesi ise ahşap direk yapı elemanlarından teşkil edilmiştir. İç kapılar ahşap, dış kapı demir doğramadır. Pencereler Pvc doğramadır. Taşınmaz tek katlı , kerpiç yapı niteliğinde, sıvalı ? boyalı olup üzeri kiremit çatı örtüsü ile kaplıdır. Müştemilatları: salon + 3 oda , mutfak , banyo ve wc den ibarettir. Islak Mahal zeminleri beton şap, diğer mahaller marley kaplıdır.Tavan döşemesi ise ahşap direk yapı elemanlarından teşkil edilmiştir. İç kapılar ahşap, dış kapı demir doğramadır. Pencereler Pvc doğramadır Üzerinde çeşitli yaş ve cinste ağaçlar vardır.
Adresi : Gazi Mah. , MedeniyetCad. No : 57 Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 472 m2
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İkiz nizam kat:4 Yan Bahçe 3 ön bahçe 5 m konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 319.288,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 27/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Malatya Adliyesi Ek Hizmet Binası Satış Memurluğu Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir (Elektronik ortamda teklif vereceklerin Satış Memurluğumuz adına Malatya Merkez (Adliye) Vakıfbank Şube Müdürlüğünde açılan TR940001500158007305665361 nolu hesaba; Mahkememiz Satış Memurluğunun dosya numarası belirtilerek,ihale edilecek malın tahmin edilen değerinin %20' si oranında pey akçesini yatırması gerekir). Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşer.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ilgililere tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.12/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR