MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Yeşilyurt'ta 4+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114988
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : ÇİLESİZ MAH. / ÖZALPER
Oda Sayısı : 4+1
: 165
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/589 Talimat
Muhammen Bedeli
:
329,923 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/589 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bölüm Malatya ili, Yeşilyurt ilçesi, Çilesiz mahallesi, 4460 ada, 1 nolu parselde kayıtlı, 18.139,00 m² arsa üzerine yapılmış A3 Blok, 2. kat, 12 nolu bağımsız bölüm 120/18139 arsa paylı meskendir. Taşınmaz Tam hissedir. Bina betonarme karkas bina olup 21.12.2000 tarihli yapı ruhsatına sahiptir. Taşınmazın elektrik ve su bağlantıları var olup, merkezi ısınma sistemine sahiptir ve asansörlüdür. Mahalline ve projesinde yapılan incelemeler neticesinde meskenin 4 oda, 1 salon, Amerikan mutfak, wc, banyo, ebeveyn duş yeri, kiler ve çift balkondan oluştuğu görülmüştür. ıslak zeminler fayans, odalar laminant parke kaplama, dış kapı çelik, iç kapılar ahşap, pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Dairenin bulunduğu site içerisinde süs havuzu, basketbol ve futbol sahaları, çocuk oyun alanları, güvenlik ve otopark bulunmaktadır. Mesken şehrin güzide semtlerinden birinde olmakla birlikte bulunduğu yer itibari ile Belediye, alış veriş merkezleri, okul, hastane, park vb. sosyal donatı alanlarına çok yakın mesafede olup, ulaşım sıkıntısı olmayan bir konumdadır. Taşınmazın bulunduğu yapıyı teşkil eden unsurlar göz önünde bulundurulduğunda yapının 1. sınıf yapı olduğu görülmüştür. Mesken 3-B grubu yapı olup, brüt alanı 194 m², net alanı ise 165 m² dir.
Adresi : Malatya İli, Yeşilyurt İlçesi, Turgut Özal Mahallesi, Osmanlı Caddesi, Dış Kapı No:4/6 Rüya Şehir Sitesi A3 Blok Kat:2 No:12 Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 18.139 m2
Arsa Payı : 120/18139
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında (BL-5) Blok nizam 5(beş) katlı, E:1,20 yoğunluklu konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 329.923,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/589 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR