MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Yeşilyurt'ta 3+1 dire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00996798
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : TECDE MAH. / ÖZALPER
Oda Sayısı : 3+1
: 1116
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MALATYA 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/155 Talimat
Muhammen Bedeli
:
267,487 TL
Birinci Satış Günü
:
10.07.2019 11:21
İkinci Satış Günü
:
05.08.2019 11:21
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/155 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 5562 Ada, 2 Parsel, TECDE Mahalle/Köy, 1.kat 2 nolu bağ.bölüm. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı özelliğinde olup ; üzeri kiremit çatı örtüsü ile kaplıdır.Daire; salon , 3 oda , antre , ara hol , mutfak , banyo , lavabo WC ile 2 adet balkondan ibarettir. Elektrik ve suyu mevcuttur. Isıtma sistemi doğalgazlıdır. İç kapılar ahşap panel kapıdır.Evin içerisinde Islak zeminler ve mutfak seramik , odalar ve salon laminant parke kaplıdır. Mutfak dolabı mevcuttur. Binada asansör mevcuttur. Bina giriş kapısı demir doğrama, dış kapısı ise çeliktir. Brüt alanı 139 m2, net kullanım alanı ise 116 m2 dir.Bina yaşı 0-3 aralığında olduğundan ve kullanıma bağlı yıpranma payı %3'tür. Taşınmazda borçlunun hissesi TAM' dır.
Adresi : Tecde Mahallesi, İsmet paşa Cad. , Lavinya Evleri No:191 Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 2.614,25 m2
Arsa Payı : 7000/261425
İmar Durumu : İnşaat tarzı EMSAL:1,50, TAKS : 0,25 , Yençok:Serbest yoğunluklu,Konut Alanı olarak ayrılmış olan alanda kalmakta Üzerinde ruhsatlı yapı bulunmaktadır.imar planı yürütme durdurma kararı vardır.
Kıymeti : 267.487,30 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/07/2019 günü 11:21 - 11:26 arası
2. Satış Günü : 05/08/2019 günü 11:21 - 11:26 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/155 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR