MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya/Yeşilyurt'ta 3+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01007085
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : ZAVİYE MAH. / YEŞİLYURT
Oda Sayısı : 3+1
: 118
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SÖZ 10.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/32720 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.08.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MALATYA İCRA DAİRESİ

2018/32720 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya ili,Yeşilyurt ilçesi, Hacıabdi mahallesi, 206 ada, 10 nolu parselde kayıtlı ve 1.084,00 m² alanlı "Arsa" nitelikli ana taşınmaz üzerinde bulunan binanın 5. katta konumlu 24 bağımsız bölüm nolu 1/24 arsa paylı (45,17m²) mesken nitelikli taşınmazdır. Tam hissedir. Taşınmazın önünden toplu taşıma araçları geçmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde, 5-6 katlı yapılaşmalar olup, site şeklindeki yapılaşmalar artmaktadır. Sosyo ekonomik olarak orta gelir düzeyine sahip kişilerce tercih edilen bir bölgedir. Bölgede teknik alt yapı çalışmaları bitmiştir. Meskenin çevresinde çoğunlukla blok nizam yapılar göze çarpmaktadır. Bina;bodrum kat, zemin kat ve 5 normal kattan oluşmaktadır. Taşınmazın yer aldığı binada; bodrum katta kömürlükler, sığınak, zemin katta 4 adet mesken ve bina girişi, 5 normal katta 4 er adet mesken olacak şekilde toplam 24 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Mesken, apartman girişine göre solda önde konumlanmıştır.Bina girişi zemin kattan olup, binanın doğu cephesinden yapılmaktadır. Giriş kapısı demir doğrama kapıdır.Merdiven, sahanlık,basamaklar ve duvarlar yarıya kadar mermer kaplıdır. Bina dış cphesi akrilik boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır.Taşınmaz projesinde ve yerinde brüt 137 m² alanlı olup, 3 oda salon mutfak hol antre banyo wc 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Odaların zeminleri laminant parke kaplı olup, mutfak hol ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik kaplı olup duvarları fayans konumludur. Duvarlar alçı sıvalı silikonlu boyalıdır. Mutfak dolapları ve mermer tezgahı vardır. Dış kapı ve iç kapılar ahşap panel kapıdır.Pencereler pvc doğramadır.Isınması kombi ile sağlanmaktadır. Konu mesken hali hazırda mesken amaçlı kullanılmaktadır. 24 nolu mesken brüt alanı toplam 137 m² olup, net kullanım alanı ise 118 m² dir. Yapı 26 yaşında bina olup yıpranma durumu yaklaşık %30 dur.
Adresi : Zaviye Mahallesi, Hasanbey Caddesi, Efruz Apt. No:183 Kat:5 Daire No:24 Yeşilyurt/Malatya
Yüzölçümü : 1.084,00 m2
Arsa Payı : 1/24
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmaz Konut alanında ayrık nizam 6 kat yapılaşmaya müsaadeli olduğu bilgisi bulunmaktadır.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/32720 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR