MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Yeşilyurt'ta 2+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131203
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : ÇİLESİZ MAH. / ÖZALPER
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SONSÖZ 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17097 Esas
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2020 14:25
İkinci Satış Günü
:
01.06.2020 14:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2019/17097 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 690 Ada, 232 Parsel, Çilesiz Mahalle/Köy, C2 Blok, Bodrum kat, 26 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine esas taşınmaz mesken niteliğinde olup bulunduğu binanın bodrum katında bulunmaktadır. Bağımsız bölümün bulunduğu bina B.A. niteliğinde olup B+Z+5 kattan oluşmaktadır. 2 oda, 1 salon, wc, banyo ve mutfaktan oluşan daire oda zeminleri marley kaplama, giriş ve ıslak hacimler yer yer mozaik kaplama olup banyo ve wc duvarları seramik kaplamadır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap pencereleri pvc doğramadır. Brüt 115 m² , net 90 m² büyüklüğe sahiptir. Dairenin bulunduğu bina 3B grubunda olup daire ısınma sistemi doğalgazlıdır. Arsa olarak, merkezi yerde yer alması, tüm belediyecilik (su, elektrik. Kanalizasyon, taşımacılık vb.) hizmetlerden faydalanır durumdadır. Binanın bulunduğu kısım Turgut özal bulvarına cepheli olup karşısında Malatya Yeni Devlet Hastanesi bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde Malatya 2. Aile Mahkemesinin 2017/329 E sayılı ihtiyati tedbir şerhi vardır.
Adresi : Özalper Mahallesi, Kemal Tahir Sokağı No:4 Yeşilyurt / Malatya
Yüzölçümü : 6.138 m2
Arsa Payı : 10/6138
İmar Durumu :Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ticaret-Konut alanı, konut alanı, Park ve Yol olarak alanda kalan parsel blok nizam 6 katlı yapılaşma hakkına sahiptir.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/04/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 01/06/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17097 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR