MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Yeşilyurt'ta 199 m² daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01096339
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : TECDE MAH. / ÖZALPER
Oda Sayısı : 4+1
: 199
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 8
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MALATYA 06.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/130 Talimat
Muhammen Bedeli
:
389,396 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A Battalgazi / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2019/130 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 5649 Ada, 1 Parsel, Tecde Mahalle/Köy, 8. kat, 32 nolu Nolu Bağımsız Bölüm. Satışa konu bina betonarme karkas bina olup, 29/12/2014 onay tarihli yapı ruhsatına sahiptir. Taşınmazın elektrik ve su bağlantıları mevcut olup, merkezi ısınma sistemine sahiptir ve asansörlüdür. Mahallinde ve projesinde yapılan incelemeler neticesinde meskenin, 4 oda, 1 salon, mutfak, wc, banyo ve çift balkondan oluşmaktadır. ıslak zeminleri granit,odalar laminat parke kaplama, dış kapısı çelik, iç kapıları panel, pencereleri ve balkon kapıları ahşap görünümlü Pvc doğramadır. Dairede ayrıca görüntülü diafon, ebeveyn banyosu ve ütü odası bulunmakta olup dairenin bulunduğu site içerisinde, çocuk oyun alanları, basketbol sahası, güvenlik, otopark, kamelya, süs havuzu vs sosyal yaşam alanları bulunmaktadır. Ulaşım sıkıntısı olmayan bir konumdadır. Taşınmazın bulunduğu yapıyı teşkil eden unsurlar göz önünde bulundurulduğunda yapının 1. sınıf yapı olduğu görülmüştür. Mesken, ilgili idareden alınan yapı ruhsatına göre 4-A grubu yapı olup, brüt alanı 234,04 m2, net alanı ise 199,00 m2'dir. Taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlı olup tamamı satılacaktır.
Adresi : Tecde Mah. İsmet Paşa Cd. No:242 Ferhat İnş. Başakşehir 7. Etap 8. Kat D:32 Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 5.339,67 m2
Arsa Payı : 160000/8543472
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre E:1,50, TAKS:0,25 , Yençok : Serbest olup trafo ve konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 389.396,95 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A Battalgazi / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/130 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR