MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Yeşilyurt'ta 165 m² daire icradan satılacaktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049436
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : BOSTANBAŞI MAH. / BOSTANBAŞI
: 165
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SONSÖZ 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1141 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,500 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 14:31
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:31
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MALATYA İCRA DAİRESİ
2019/1141 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 228 Ada, 5 Parsel, BOSTANBAŞI Mahalle/Köy, 10, A Blok, Kat:2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Yeşilyurt Belediyesiimar hudutları içerisindedir. Her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. 23.11.2019 yılı yapı ruhsatlı 22.07.2014 yapı kullanım izin belgesi olan bina betonarme çerçeveli + perdeli sistem özelliğinde, zemin + 9 kattan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mesken 5 Bloklu site içerisinde anayola bakan Blokta bulunmaktadır. Blokun çatısı ahşap oturtma üzeri kiremit kaplı, dış cephesi ısı yalıtımlı ve boyalıdır. Bina dört daire üstü yükselmekte, asansörlü, kapıcılı, özel güvenlikli, site etrafı bahçe duvarı ile çevrili korkuluklu ve güvenlik kameralarıyla izlenmekte, site içerisinde çocuk oyun alanları, yapısal peyzajları yapılı, doğalgazlı merkezi ısıtmalı olan mesken 3 oda 1 salon, banyo, mutfak, wc, lavabo, hol, antre ve iki adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, hol, antre, mutfak, balkonlar, yer seramik kaplama, banyo, wc, lavabo duvar ve zemin seramik kaplama tavanlar ise asma tavan, mutfak alt ve üst dolapları yapılı, daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları ahşap Amerikan doğrama kapı, pencereler pvc doğrama camlar ısı yalıtımlı cam dan oluşmaktadır. Taşınmaz Brüt 165 m2 ,Net 140 m2 dir. Taşınmazın TAM hissesi satışa çıkarılmıştır.

Adresi : BostanbaşıMah. Barguzu Caddesi Prestij Yıldız Konutları No:115 A Blok 2.Kat No:10Yeşilyurt / MALATYA

Yüzölçümü : 16.300 m2
Arsa Payı : 82/17149

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "Konut Alanı" , "Yol ve Park" olarak ayrılmış alanlarda kalmakta olup imar durumu Emsal:1.50, Yençok :Serbesttir.

Kıymeti : 280.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 14:31 - 14:36 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:31 - 14:36 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İİK 127.maddesince satış ilanı tebliğ olunamayan ilgililere eletronik ve gazete ilanının tebliğ yerine sayılacağına, 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1141 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR