MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Yeşilyurt'ta 160 m² daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181084
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BUSABAH 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/878 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA İCRA DAİRESİ

2019/878 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya ili, Yeşilyurt ilçesi, Yeşiltepe Mahallesi, Tapunun 207 ada, 20 parsel nolu, 460,00 m² alana sahip ana taşınmaz niteliği arsa olup, 3. kat, 4 nolu bağımsız bölümlü 10/40 arsa paylı niteliği mesken olan taşınmazdır. Tam hissedir. Taşınmaz Yeşilyurt Belediyesi imar hudutları içerisindedir. Her türlü alt ve üst yapı hizmetmelerinden faydalanmaktadır. Bina betonarme yerinde dökme özelliğinde, bodrum+zemin+3 kattan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mesken tek bloklu bina içerisinde sol cephesi caddeye bakmaktadır. Binanın çatısı ahşap oturtma üzeri kiremit ve terastan oluşmaktadır Dış cephesi ısı yalıtımlı ve boyalıdır. Bina tek daire üstü yükselmekte, asansörsüz, doğalgaz kombili, mesken 3 oda 1 salon, banyo, mutfak, wc, lavabo, hol, kiler ve üç adet balkondan oluşmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc doğrama camlar ısı yalıtımlı cam, kapılar Amerikan kapı, oda döşemeleri laminat parke, hol, antre, mutfak, balkon yerler seramik kaplama, wc, lavabo, banyo döşeme ve duvarlar seramik kaplama, mutfak dolapları yapılıdır. Brüt 180 m², Net 160 m² dir. Yıpranma durumu %12 dir. Taşınmaz Yeşiltepe merkez mezarlığı karşısında, Yeşiltepe spor salonuna yürüme mesafesinde, kuş uçuşu diş hastanesi, eğitim araştırma hastanesine 1.1 km mesafededir.
Adresi :Atatürk Mah. Vatan Cad. No:73 İ.Varop Apt. 2. Kat No:3 Yeşilyurt/Malatya
Yüzölçümü : 460 m2
Arsa Payı : 10/40
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/500 ölçekli uygulama imar planında ön bahçe mesafesi 5 metre, yan bahçe mesafesi 3 metre "Meskun Konut Alanı" kalmakta olup ikiz nizam, 5 kata müsaadelidir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/878 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR