MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Yeşilyurt'ta 160 m² daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180292
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : İNÖNÜ MAH. / ÇAVUŞOĞLU
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SÖZ 30.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21509 ESAS
Muhammen Bedeli
:
213,269 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
21.09.2020 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA İCRA DAİRESİ

2019/21509 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya ili, Yeşilyurt ilçesi, İnönü mahallesi, 4837 ada, 7 nolu parselde kayıtlı 3.731,00 m² arsa üzerinde yapılmış 6 nolu bağımsız bölüm 68/3732 arsa paylı meskendir. Tam hissedir. Bina betonarme karkas binadır. Taşınmazın elektrik bağlantısı var olup, doğalgazlı ısınma sistemine sahiptir ve asansörlüdür. Mesken 3 oda, 1 salon, mutfak, wc, banyo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin ıslak zeminleri fayans, odaları parke kaplama, dış kapısı çelik, iç kapılar vernikli ahşap doğrama, pencereler ve balkon kapıları vernikli ahşap doğramadır. Dairede ayrıca; vestiyer, mutfak dolabı bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapıyı teşkil eden unsurlar göz önünde bulundurulduğunda yapının 2. sınıf yapı olduğu görülmüştür. Taşınmaz 4-A grubu yapı olup, brüt alanı 176 m², net alan ise 160 m² dir. 5582 Sayılı yasanın 35. maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanunu'nun 17. maddesinin 4. fıkrasına eklenen (ş) bendi uyarınca; "2499 Sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 38/A maddesinde tanımlanan konut finansmanı amacıyla teminat gösterilen veya ipotek konulan konutun, konut finansman kuruluşları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, ipotek finansmanı kuruluşları ya da üçüncü kişilere teslimi (müzayede mahallinde yapılan satışlar dahil) ile bu şekilde alınan konutun, konut finansman kuruluşları, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı veya ipotek finansmanı kuruluşları tarafından teslimi (müzayede mahallinde yapılan satışı dahil)" KDV'den istisna tutulmuştur.
Adresi : İnönü Mah. Mavigöz Sok. Billur Sitesi B Blok No:6-2 Kat:1 No:6 Yeşilyurt/ MALATYA
Yüzölçümü : 3.731 m2
Arsa Payı : 68/3732
İmar Durumu : İmar Uygulaması Malatya İdari Mahkemesi tarafından iptal edildiğinden:parselin güncel imar durumu bilgisi verilememektedir.
Kıymeti : 213.269,78 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/08/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 21/09/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığının 29/05/2020 gün ve 3288 sayılı yazılarının İcra Dairelerine İlişkin alınacak Tedbirler başlıklı yazısının 11. Maddesinde "icra dosyalarına yapılacak ödemelerin icra müdürlüğü içerisinde bulunan pos cihazlarından yapılmasının teması ve salgının bulaş riskini artırabileceği riski dikkate alınarak dosyaya yapılacak ödemelerin havale yada eft yapılmak suretiyle gerçekleştirilmesinin tavsiye edilmesi; icra müdürlüğüne gelenlerin bu konuda hassasiyet göstermeleri için Adliyelerde gerekli farkındalığın oluşturulması; icra müdürlüklerinin iban numaralarının tüm ağır ceza merkezleri ve mülhakatları ile birlikte adliyelerin internet sitelerine konulması, ayrıca adliyede uygun yerlere ve icra müdürlüklerinin girişlerine uyarı yazıları ile birlikte asılması, ödemelerin nakit yapılması halinde ise bulaş riskini azaltmak amacı ile personelin azami dikkat göstermesi sağlanmalıdır" şeklindeki yazısından da anlaşılacağı üzere ihale teminat bedellerinin Türkiye Vakıflar Bankasında bulunan Malatya İcra Müdürlüğüne ait TR100001500158007301720934 nolu iban numarasına veya Türkiye Vakıflar Bankasına ait pos kart ile pos cihazından yatırılması gerektiğinin bilinmesi,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21509 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR