HEKİMHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya Hekimhan'da 3+1 daire icradan satılıktır(çoklu satış)

HEKİMHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094114
Şehir : Malatya / Hekimhan
Semt-Mahalle : BAĞYOLU MAH. / HEKİMHAN
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/41 Talimat
Muhammen Bedeli
:
109,275 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 14:35
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 14:35
Satış Yeri
:
Hekimhan adliyesi Hekimhan icra dairesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HEKİMHAN
İCRA DAİRESİ
2019/41 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İli, Hekimhan İlçesi, Bağyolu Mahallesi, 546 ada, 10nolu parselde kayıtlı 495,00m2 arsa üzerine yapılmış Ana Taş. Niteliği Kargir Ev ve Arsası olan , Arsa Payı oranı 1/9 olan Birinci Kat ,7 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı Meskendir. Taşınmaz tam hisse ile borçlu adınadır. Tespit konusu taşınmaz konum olarak ilçe merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Hekimhan Sivas yolu üzerinde yola cephelidir. Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bağımsız Bölümlerde kat mülkiyeti kurulmuştur. Bahse konutaşınmaz üzerinde zemin + 2 kattan oluşan yapı bulunmaktadır. Ana yapının Zemin katında dükkanlar bulunmaktadır, dükkanlar harici, bağımsız konut olarak kullanılmaktadır. Tespit konusu bina, betonarme karkas yapı özelliğinde olup ; hesaba ilişkin olarak bu yapı bütünü: Çevre ve Şehircilik Bakanlığının m2 birim maliyet tebliğine göre 3.sınıf A grubuna dahil olup; Bina yaş aralığına bağlı yıpranma payı %25 tirve birim bedeli 980,00 TL dir. Taşınmazın ince imalatları tamamlanmış vaziyette olup duvarlar sıvalı ve boyalı ve hali hazırda kullanılmaktadır. Meskenin Isıtma sistemi ise katı yakıt kalorifer olmasına rağmen ısıtma soba ile yapılmaktadır. Meskenin brüt alanı 115m2 , net ise 96m2 dir Keşif tarihinde fiili olarak kullanıldığı görülmüştür. Islak zeminler seramik oda tabanları ise laminant parkedir. Taşınmaz onaylı projelerinde salon + 3 oda şeklindedir. Bağyolu Mahallesi , 546 Ada , 10 Parsel İmar Planında 2 Katlı Ayrık Nizam Konut alanında kalmaktadır. TAKS/KAKS :0,40/0,80 olan alanda kalmaktadır. Taşınmaza ait yapı ruhsatına ilgili Belediyede arşiv kayıtlarında rastlanılmamıştır.
Adresi : Hekimhan Kangal Yolu Üzeri Barbaros Caddesi No:1 Hekimhan / MALATYA
Yüzölçümü : 96 m2 (net)
Arsa Payı : 1/9
İmar Durumu : ayrık nizam 2(A-2) kat yapılaşma hakkına sahip olup, TAKS: 0,40 KAKS: 0,80 olan gelişme konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 109.275,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : hekimhan adliye sarayı hekimhan icra dairesi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İli, Hekimhan İlçesi, Bağyolu Mahallesi, 546 ada, 10 nolu parselde kayıtlı 495,00m2 arsa üzerine yapılmış Ana Taş. Niteliği Kargir Ev ve Arsası olan , Arsa Payı oranı1/9 olan Birinci Kat ,8 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı Meskendir. Taşınmaz tam hisselidir. Bağyolu Mahallesi , 546 Ada , 10 Parsel İmar Planında 2 Katlı Ayrık Nizam Konut alanında kalmaktadır. TAKS/KAKS :0,40/0,80 olan alanda kalmaktadır. Taşınmaza ait yapı ruhsatına ilgili Belediyede arşiv kayıtlarında rastlanılmamıştır.Tespit konusu taşınmaz konum olarak ilçe merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır. Hekimhan Sivas yolu üzerinde yola cephelidir. Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bağımsız Bölümlerde kat mülkiyeti kurulmuştur. Bahse konu taşınmaz üzerinde zemin + 2 kattan oluşan yapı bulunmaktadır. Ana yapının Zemin katında dükkanlar bulunmaktadır, dükkanlar harici, bağımsız konut olarak kullanılmaktadır. Tespit konusu bina, betonarme karkas yapı özelliğinde olup ; hesaba ilişkin olarak bu yapı bütünü: Çevre ve Şehircilik Bakanlığının m2 birim maliyet tebliğine göre 3.sınıf A grubuna dahil olup; Bina yaş aralığına bağlı yıpranma payı %25 tir ve birim bedeli 980,00 TL dir. Taşınmazın ince imalatları tamamlanmış vaziyette olup duvarlar sıvalı ve boyalı ve hali hazırda kullanılmaktadır. Meskenin Isıtma sistemi ise katı yakıt kalorifer olmasına rağmen ısıtma soba ile yapılmaktadır. Meskenin brüt alanı 118m2 , net ise97m2 dir. Keşif tarihinde boştur. Islak zeminler seramik oda tabanları ise laminant parkedir. Taşınmaz onaylı projelerinde salon + 3 oda şeklindedir.
Adresi : Hekimhan Kangal Karayolu Üzeri Barbaros Caddesi No:1 Apartman Dairesi Hekimhan / MALATYA
Yüzölçümü : 97 m2
Arsa Payı : 1/9
İmar Durumu : ayrık nizam 2(A-2) kat yapılaşma hakkına sahip olup, TAKS: 0,40 KAKS: 0,80 olan gelişme konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 111.480,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : hekimhan adliyesi hekimhan icra dairesi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/41 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR