DOĞANŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Malatya Doğanşehir'de iki katlı kerpiç ev icradan satılıktır

DOĞANŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040047
Şehir : Malatya / Doğanşehir
Semt-Mahalle : POLAT MAH. / DOĞANŞEHİR
: 92
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DOĞANŞEHİR 20.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/23 Talimat
Muhammen Bedeli
:
109,625 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Doğanşehir Adliyesi Zemin Kat İcra Müdürlüğü Odasında

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DOĞANŞEHİR İCRA DAİRESİ
2019/23 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın Özellikleri : Malatya İli, Doğanşehir İlçesi, Polat Mahallesi Köyiçi mevkiinde kain 92,50 M2. Yüzölçümlü, kerpiç ev nitelikli 486 Parsel sayılı taşınmazın tamamı,
Taşınmaz belediyenin bütün alt ve üst yapı hizmetlerinden asgari ölçüde faydalanabilmekte olup, iki katlı kerpiç yapı , Zemin kat dükkan iki depo ve üst kat için merdiven giriş holü bulunmakta l. kat ise mesken olarak kullanılmaktadır. Zemin kat dükkanın kapı ve cami alüminyum çerçeveli, duvarı sıvalı boyalıdır. Deponun birinin tabanı seramik, duvarları sıvalı, boyalı, tavanı ahşap kaplama, kapısı demir kapıdır. Diğer deponun tabanı beton, duvarları kerpiçtir. 1. kat ; mutfak, iki yatak odası, günlük oda, banyo,wc, antre ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Günlük oda , yatak odaları, mutfağın tabanı laminat parke, duvarları sıvalı, boyalı tavanı ahşap kaplamadır. Antre,wc banyonun tabanı seramik kaplama, yarı duvarları seramik tavanı ahşap kaplamadır. Balkon demir korkuluklu, tabanı betondur. İç kapılar ahşap kapı, pencereler pwc kaplama, çatı örtüsü kiremit kaplamadır Soba ile ısıtılan yapı, yaklaşık 40-50 yıl olup, yapı sınıfı III. sınıf A grubu yapıdır.
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında kısmen imar yolu kısmen de Bitişik Nizam 3 kata müsadeli ticari alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 109.625,00 TL.-
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Doğanşehir Adliyesi Zemin Kat İcra Müdürlüğü Odasında
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/23 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR