MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya/Bostanbaşı Mahallesi'nde 175 m2 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00999501
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : BOSTANBAŞI MAH. / BOSTANBAŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 175
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SÖZ 20.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14604 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.09.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MALATYA İCRA DAİRESİ
2018/14604 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 312 Ada, 1 Parsel, BOSTANBAŞI Mahalle/Köy, C/7/...31 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul 11.167m2 alanlı arsası üzerinde, blok nizam, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Taşınmazların bulunduğu parsel üzerinde A, B, C bloklar olmak üzere 3 adet blok bulunmkatadır. Sitede yapıların arası açık otopark sahası olarak tasarlanmıştır. Normal katların her birinde 4 er adet daire olmak üzere toplam 36 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Her blokta 2 adet 4 kişilik insan asansörü vardır. Mevcutta mimari projesinden farklı olarak bina giriş yönü merdiven ve asansör konumlu yer değiştirmiştir.Dairenin konumu ve yeri giriş yönü ve asansör yönü değişmesine rağmen doğru olduğu tespit edilmiştir. ortak mahallerde sahanlıklar ve merdiven kaplamaları mermer, bina girişi granit kaplamadır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Asansör ve yangın merdiveni bulunmakta olup, binanın dış cephesi akrliik boyalıdır. Sitede açık otopark alanları bulunmaktadır. Çevresi beton duvar ile çevrili olup üzerinde demir korkuluk vardır. Giriş Güvenlik görevlisi gözetiminde sağlanmaktadır. Bağımsız bölüm özellikleri ise; binanın 7. katında ve bina girişine göre sol ön cephede konumlanmış olan 31 bağımsız bölüm nolu meskendir. Projesinde ve yerinde brüt 175m2 alanlı olup, 3 oda salon mutfak, antre, hol 2 banyo, giyinme odası, lv-wc, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. odaların zeminleri laminat kaplı olup, mutfak, antre, hol granit ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik kaplı olup duvarları fayans konumludur. Duvarlar alçı sıvalı silikonlu boyalıdır. Mutfak dolabı ve granit tezgahı vardır. Isınması kombi ile sağlanmaktadır. Pencereleri pvc doğrama olup, dış kapısı çelik ve iç kapılar Amerikan panel kapıdır. 31 nolu mesken brüt alanı toplam 190 m2 olup, net kullanım alanı ise 175m2'dir. 3065 Sayılı Yasa gereğince taşınmazın teslimi için uygulanacak KDV oranı Cumhurbaşkanlığı kararı gereğince 31/12/2019 tarihinden önce tesilimin gerçekleşmesi durumunda %8, dana sonraki bir tarihte teslimi halinde %18 olarak uygulanacaktır. Adresi : Bostanbaşı Mah. Çiftlik Caddesi Ortadoğu 112 Daire Sitesi Marmara Konutları C Blok No:8C/31 Kat:' Daire 31 Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 175 m2
Arsa Payı : 4000/446680
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Konut alanında blok nizam1,50 yoğunluklu yapılaşmaya müsaadali olduğu bilgisi bulunmaktadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 24/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14604 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR