MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya/Battalgazi'de dubleks daire ve arsası icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981327
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : BATTALGAZİ MAH. / BATTALGAZİ
: 520
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17841 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.06.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/17841 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya ili, Battalgazi ilçesi, Ucbağlar mahallesi, Hançukuru mevkii, 727 ada, 6 nolu parselde kayıtlı ve 480 m² alanlı arsa üzerinde bulunan "Dubleks Daire ve arsası" ana taşınmaz nitelikli taşınmazdır. Tam hissedir. Taşınmazın yakın çevresinde Vakıfbank ilkokulu, İmamı Rabbani Camii, marketler,siteler gibi yapılar bulunmaktadır. 160m yakınından toplu taşıma araçları geçmektedir.Meskenin bulunduğu bina inşaatı 480m2 yüzölçümlü arsa üzerine, tek bina halinde inşa edilmiş olan betonarme yapıdır. Bina; bodrum kat, Zemin kat, 1 normal kat ve teras kattan oluşmaktadır.Bina girişi zemin kattan olup, binanın doğu cephesinden yapılmaktadır.Bina giriş kapısı alimünyum doğrama cam kapıdır. Binanın girişi, merdiven ve sahanlıklar mermer kaplıdır. Korkuluklar alimmünyum doğramadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Bölge merkeze yakın konumlu olup, çevresinde müstakil villa şeklinde yapılaşmıştır. Taşınmaz;600 m² (herbir kat 150 m²) alana sahip olup; yapı ruhsatında alan 400 m² dir. Binanın dış cephesi kompozit panel kaplıdır. ısınması kombi ile sağlanmaktadır. elektrik ve suyu mevcuttur. Binada asansör bulunmamaktadır. Belediye alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Parselin arka kısmında peyzajlı ve çim alanlı, süs havuzu ve çardak bulunmaktadır. Arka ve yan cepheler beton duvar üzeri telörgü ile çevrilidir. Yapının brüt alanı toplam 600 m² olup; net kullanım alanı ise 520 m² dir.
Adresi : Battalgazi Mahallesi, Recai Kutan Caddesi, İsmail Kutan Sokak No:9 Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 480 m2
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Uygulama imar planında konut alanı ayrık nizam 2 kat şekilde 0,30/0,60 yapılaşmaya müsaadeli alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17841 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR