MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Battalgazi'de 4+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128961
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : ÜÇBAĞLAR MAH. / BATTALGAZİ
Oda Sayısı : 4+1
: 205
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SONSÖZ 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/610 Talimat
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
14.05.2020 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A Battalgazi / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2019/610 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 3941 Ada, 1 Parsel, Ucbağlar Mahalle/Köy, A Blok, 8. Kat, 36 Nolu Bağımsız Bölüm Konu taşınmazın bulunduğu bölge merkeze yakın konumda olup, planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Bölgede caddelerde zemin katlar işyeri, normal katlar "konut" fonksiyonlu, sokaklarda mesken fonksiyonlu yapılaşmaların olduğu iyi gelir seviyesine hitap eden yerleşim merkezidir. Taşınmazın toplu taşıma araçları ile ulaşımı kolaydır. Ulaşımı şu şekildedir; Malatya merkezden Ankara Caddesinde doğu yönünde 3170 m takiben sola Yeşilçam Caddesine dönülüp caddeyi 300 m takiben solda konumlu konu taşınmazın bulunduğu Siteye ulaşılır. Site Önünden toplu taşıma araçları geçmektedir. Rapora konu meskenin bulunduğu bina inşaatı 18.063,00 m² yüzölçümlü arsa üzerine, betonarme yapı strüktüründe yapılmıştır. Bina Bodrum kat, zemin kat ve 9 normal kattan oluşmaktadır. Taşınmazın yer aldığı binada; Bodrum katta sığınak ve su deposu, zemin katta 4 Adet mesken ile bina girişi ve 9 normal katta 4 er adet mesken olacak şekilde toplam 40 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Rapor konusu mesken apartman girişine göre sağda önde ( kuzey batı ) konumlanmıştır. Bina girişi zemin kattan olup, binanın kuzey cephesinden yapılmaktadır. Giriş kapısı alüminyum camlı kapıdır. Bina dış cephesi akrilik boya kaplamadır. Konu taşınmazın bulunduğu bina 5 adet ( A, B, C, D ve E) bloğun yer aldığı sitede yer almaktadır. Konu mesken brüt 205 m² alana sahip olup; Dış kapısı çelik kapıdır. 4 oda salon mutfak hol iki banyo balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Duvarlar sıvalı silikonlu boyalıdır. Binanın dış cephesi akrilik boyalıdır. Isınması kombi ile sağlanmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Binada asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplıdır. Belediyenin alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Tespit konusu bina betonarme karkas yapı özelliğinde olup;Çevre ve Şehircilik Bakanlığı?nın m²birim maliyet tebliğine göre;4. Sınıf A grubu yapılar bölümüne girmekte olup; tespit tarihi olan 2019 yılı başı itibari ile birim bedeli 1270 TL/m² dir. Binanın yıpranması % 10 dur. Taşınmazın bulunduğu çevrede yapılan incelemeler neticesinde; arsanın konumu, kullanım özellikleri, dikkate alındığında serbest piyasa fiyatları ile arsanın m²birim değerinin 1100 TL olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
Adresi : Uçbağlar Mahallesi Yeşilçam Caddesi Elit Yaşam 1 Sitesi No:5/1A Blok Kat 8 D:36 Battalgazi / Malatya
Yüzölçümü : 18.063,00 m2
Arsa Payı : 1/190
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Uygulama İmar Planında konut alanı lejantlı ayrık nizam E:1,75 şeklinde yapılaşmaya müsaadeli alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A Battalgazi / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/610 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR