MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Battalgazi'de 4+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115222
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : ÜÇBAĞLAR MAH. / BATTALGAZİ
Oda Sayısı : 4+1
: 185
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SONSÖZ 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/572 Talimat
Muhammen Bedeli
:
305,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2019/572 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 3913 Ada, 1 Parsel, UCBAĞLAR Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Battalgazi Belediyesi imar hudutları içerisindedir. Her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bina betonarme çerçeveli + perdeli sistem özelliğinde, zemin + 7 kattan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mesken 2 Bloklu site içerisinde ara yola bakan Blokta bulunmaktadır. Blokun çatısı ahşap oturtma üzeri kiremit kaplı, dış cephesi ısı yalıtımlı ve boyalıdır. Bina dört daire üstü yükselmekte, asansörlü, kapıcılı, özel güvenlikli, site etrafı bahçe duvarı ile çevrili korkuluklu ve güvenlik kameralarıyla izlenmekte, site içerisinde çocuk oyun alanları, yapısal peyzajları yapılı, doğalgazlı merkezi ısıtmalı olan mesken 4 oda 1 salon, banyo, mutfak, wc, lavabo, hol, antre ve iki adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, hol, antre, mutfak, balkonlar, yer seramik kaplama, banyo, wc, lavabo duvar ve zemin seramik kaplama tavanlar ise asma tavan, mutfak alt ve üst dolapları yapılı, daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları ahşap laminant kaplı doğrama kapı, pencereler pvc doğrama camlar ısı yalıtımlı cam dan oluşmaktadır.
Adresi : Tandoğan Mah. Dostlar Sokak Yaşam Sitesi B Blok 1. Kat No: 3 Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 8.180 m2 (3 nolu B.B.ise: Brüt 200 m2 ,Net 185 m2 dir.)
Arsa Payı : 10/870
İmar Durumu : İnşaat tarzı Malatya İli Battalgazi İlçesi Uçbağlar Mah. Tapunun 3913 Ada, 1 parsel uygulama imar planında Hmax=36,5,E:1.50 yoğunluklu yapılaşma hakkına sahip Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 305.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/572 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR