MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Battalgazi'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133534
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : FIRAT MAH. / BEYDAĞI
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SÖZ 17.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/18255 Esas
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
11.05.2020 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2019/18255 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 4 Ada, 18 Parsel, DERNEK Mahalle/Köy, 2.kat, 3 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina; Bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kattan oluşmaktadır. Bodrum kat da imalathane, zemin katta 1 adet mesken ve bina giriş, 3 normal katta 1 er adet mesken olacak şekilde toplam 5 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Merdiven sahanlık ve basamakları mermer parçalı karo kaplıdır. Dış cephesi akrilik boyalıdır. Asansör bulunmamaktadır.
Daire Projesinde ve yerinde brüt 155 m² alanı olup, 3 oda, salon, mutfak, hol antre, banyo wc ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Odaların zeminleri laminant parke kaplı olup, mutfak hol ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik kaplı olup duvarları fayans konumludur. Duvarları alçı sıvalı silikonlu boyalıdır. Mutfak dolabı ve mermer tezgahı vardır. Dış kapısı çelik kapı olup, iç kapılar ahşap vernikli kapıdır. Pencereler pvc doğramadır. Isınması kombi ve panel radyatörler ile sağlanmaktadır. Net kullanım alanı 130m²' dir. Taşınmazdaki borçlunun hissesi oranı TAM' dır.
Adresi : Fırat Mah. Aşiret Sk. Kardeşler Apt.No: 17,2.Kat Daire No: 3 Battalgazi / MALATYA

Yüzölçümü : 371 m2Arsa Payı : 11/45 İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Meskun konut alanında ayrık iki nizam 4 kat 0,30/1,20 şeklinde yapılaşmaya müsadeli alanda kalmaktadır. Kıymeti : 185.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 11/05/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 4 Ada, 18 Parsel, DERNEK Mahalle/Köy, zemin kat, 1 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın buluduğu bina; Bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kattan oluşmaktadır. Bodrum kat da imalathane, zemin katta 1 adet mesken ve bina giriş, 3 normal katta 1 er adet mesken olacak şekilde toplam 5 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Merdiven sahanlık ve basamakları mermer parçalı karo kaplıdır. Dış cephesi akrilik boyalıdır. Asansör bulunmamaktadır.
Daire Projesindeve yerinde brüt 155 m² alanı olup, 3 oda, salon, mutfak, hol antre, banyo wc ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Odaların zeminleri laminant parke kaplı olup, mutfak hol ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik kaplı olup duvarları fayans konumludur. Duvarları alçı sıvalı silikonlu boyalıdır. Mutfak dolabı ve mermer tezgahı vardır. Dış kapısı çelik kapı olup, iç kayılar ahpap vernikli kapıdır. Pencerelerpvc doğramadır. Isınması kapbi ve panel radyatörl ile sağlanmaktadır. Net kullanım alanı 130m²' dir. Taşınmazdaki borçlunun hissesi oranı TAM' dır.
Adresi : Fırat Mah. Aşiret Sk. Kardeşler Apt. No: 17, Zemin Kat, Daire No: 1 Battalgazi / MALATYA

Yüzölçümü : 371 m2 Arsa Payı : 7/45 İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Meskun konut alanında ayrık ikiz nizam 4 kat 0,30/1,20 şeklinde yapılaşmaya müsadeli alanda kalmaktadır. Kıymeti : 160.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 4 Ada, 18 Parsel, DERNEK Mahalle/Köy, 3.kat, 4 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın buluduğu bina; Bodrum kat, zemin kat ve 3 normal kattan oluşmaktadır. Bodrum kat da imalathane, zemin katta 1 adet mesken ve bina giriş, 3 normal katta 1 er adet mesken olacak şekilde toplam 5 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Merdiven sahanlık ve basamakları mermer parçalı karo kaplıdır. Dış cephesi akrilik boyalıdır. Asansör bulunmamaktadır.
Dubleks mesken projesinde ve yerinde brüt 255 m² alanı olup, 5 oda, salon, 2 mutfak, hol antre, 2 banyo wc, 3 balkon ve 2 teras hacimlerinden oluşmaktadır. Odaların zeminleri laminant parke kaplı olup, mutfak hol ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik kaplı olup duvarları fayans konumludur. Duvarları alçı sıvalı silikonlu boyalıdır. Mutfak dolabı ve mermer tezgahı vardır. Dış kapısı çelik kapı olup, iç kapılar ahşap vernikli kapıdır. Pencereler pvc doğramadır. Isınması kombi ve panel radyatörler ile sağlanmaktadır. Net kullanım alanı 210m²' dir. Taşınmazdaki borçlunun hissesi oranı TAM' dır. Adresi : Fırat Mah. Aşiret Sk. Kardeşler Apt. No: 17, 3.Kat, Daire No: 4 Battalgazi / MALATYA Yüzölçümü : 371 m2Arsa Payı : 15/45
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Meskun Konut alanında ayrık ikiz nizam 4 kat 0,30/1,20 şeklinde yapılaşymaya müsaadeli alanda kalmakta. Kıymeti : 285.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 11/05/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/18255 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR