MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya/Battalgazi'de 3+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093946
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : NİYAZİ MAH. / DABAKHANE
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BUSABAH 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/28467 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
26.02.2020 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ


2016/28467 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 1902 Ada, 9 Parsel, NİYAZİ Mahalle/Köy, halep cad. Mevkii, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine esas taşınmaz mesken niteliğinde olup bulunduğu binanın 4. katında bulunmaktadır. Taşınmaz tapu kaydında 8 numaralı bağımsız bölüm yazsa da dış kapıda 7 numara yazıldığı görülmüştür. Bağımsız bölümün bulunduğu bina B.A. niteliğinde yapılmıştır. 3 oda, 1 salon, wc, banyo, balkon ve mutfaktan oluşan daire oda zeminleri parke, giriş ve ıslak hacimler seramik kaplamadır. Giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap olup pencereleri pvc doğramadır. Brüt 140 m² , net 115 m² büyüklüğe sahiptir. Daire ısınma sistemi doğalgazlı olup doğalgaz saatinin bulunmadığı görülmüştür. Binada asansör bulunmaktadır. Yapının tek bloktan B+Z+4 kattan oluşmaktadır. Arsa olarak, merkezi yerde yer alması, tüm belediyecilik (su, elektrik. Kanalizasyon, taşımacılık vb.) hizmetlerden faydalanır durumdadır. Binanın bulunduğu kısım Malatya Valiliğine kuş bakışı 1,2 km, İnönü caddesine ise 100 m mesafededir. Bulunduğu arsa 384,88 m² olup 4/32 oranında arsa payına sahiptir.
Adresi : Şifa Mahallesi, Halep Caddesi Bina No:166, 8 B.B. (Hali Hazırda 7 Nolu Bb) Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 384,88 m2
Arsa Payı : 4/32
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Bitişik nizam 5(B-5) yapılaşma hakkına sahip olup konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 26/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/28467 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR