MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Battalgazi'de 3+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077264
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : ÇÖŞNÜK MAH. / BEYDAĞI
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SONSÖZ 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10289 Esas
Muhammen Bedeli
:
172,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2019/10289 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bölüm Malatya ili, Battalgazi ilçesi, Çöşnük mah. Tapunun 987 ada, 28 parsel nolu 401,50 m² alana sahip arsa üzerinde bulunan 9/80 arsa paylı zemin kat, 2 nolu bağımsız bölüm niteliği mesken olan taşınmazdır. Tam hissedir. Taşınmaz Battalgazi Belediyesi imar hudutları içerisindedir.Her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bina betonarme yerinde dökme özelliğinde, zemin+3 kattan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina sol yan cephesi sokağa bakmakta, üzeri teras çatılı, daire zemin kat 2 nolu ve bina girişine göre sağda konumlu dairedir, binanın dış cephesi mozaik kaplamalıdır. Bina iki daire üstü yükselmekte, asansörsüz, doğalgazlı kombili, mesken 3 oda, 1 salon, banyo,mutfak wc, lavabo, hol, antre ve iki adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, hol, antre, mutfak, balkonlar, yer seramik kaplama,, banyo, wc, lavabo duvar ve zemin seramik kaplama tavanlar ise asma tavan, mutfak alt ve üst dolapları yapılı, daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları ahşap Amerikan doğrama kapı, pencereler pvc doğrama camlar ısı yalıtımlı camdan oluşmaktadır.Elektrik ve suyu mevcuttur. Taşınmaz brüt 130 m² dir. Taşınmaz Malatya'nın merkez konumunda Askeri kışlaya, özel hastanelere, alış veriş mağazalarına yürüme mesafesinde ve Malatya Battalgazi Belediyesi'ne 950 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Yeri ve konumu itibari ile toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı rahattır.
Adresi : Fırat Mah. Orhun Sok. No:29 Şahinler Apartmanı Zemin Kat No:2 Battalgazi Malatya Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 401,5 m2
Arsa Payı : 9/80
İmar Durumu : Uygulama imar planında 5 metre ön bahçeli ayrık nizam 4 (Al-4) kat yapılaşma hakkına sahip olup konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 172.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10289 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR