MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Battalgazi'de 2+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01126700
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : ÜÇBAĞLAR MAH. / BATTALGAZİ
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SÖZ 06.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/81 Talimat
Muhammen Bedeli
:
169,600 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2019/81 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 1274 Parsel, UCBAĞLAR Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm, mesken, Tespite esas bina betonarme karkas bina olup. 29/12/2004 tarihli yapı ruhsatına sahiptir. Taşınmazın elektrik bağlantısı var olup, doğalgazlı ısınma sistemine sahiptir. Mesken 2 oda, 1 salon, mutfak, wc, banyodan oluşmaktadır. Dairenin ıslak zeminleri fayans, odaları parke kaplama, dış kapısı çelik, iç kapılar vernikli ahşap doğrama, pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Dairede ayrıca; mutfak dolabı bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapıyı teşkil eden unsurlar göz önünde bulundurulduğunda yapının 2. sınıf yapı olduğu görülmüştür. Taşınmaz 3-A grubu yapı olup, brüt alanı: 106 m2; net alanı ; 90 m2'dir. Manzara, güneş, açıklık, kat irtifakı, gün ışığı, daire metrekaresi göz önünde bulundurulup gerekli şerefiye bedeli de hesaba eklenmiştir.
Adresi : Çöşnük Mah. Esentepe Sok. No: 33/1 Sena Apt. Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 245,64 m2 (1 nolu B.B: Brüt alanı: 106 m2; Net alanı ; 90 m2'dir. )
Arsa Payı : 12/64
İmar Durumu : İnşaat tarzı Onaylı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, ikiz nizam 4 kat yapılaşma hakkına sahip olup konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 169.600,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir. Eklenti: Kömürlük.
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/81 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR