MALATYA İCRA DAİRESİ

Malatya Battalgazi'de 2+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053732
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : HİDAYET MAH. / TAŞTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 94
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SÖZ 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/44792 Esas
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2016/44792 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 459 Ada, 219 Parsel, HİDAYET Mahalle/Köy, SU YOLU MEVKİİ Mevkii, H Blok 1 Kat. 8 B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı özelliğinde olup; üzeri çatı ile kaplıdır. Mesken binanın 1. kat 8 nolu kuzey - doğu yönlerine cepheli meskenidir. Bina asansörlüdür. Isıtma sistemi doğalgaz ve kombilidir. Taşınmazın müştemilatları; salon, 2 oda, antre, hol, mutfak, banyo, lav- wc ile iki adet balkondan ibarettir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapılar ahşap doğramadan, pencereler ise PVC doğramadan yapılmıştır. Meskenin ıslak mahallerinin tabanı seramik ile kaplı olup, diğer mahallerin tabanı ise laminat parke ile kaplıdır. Elektrik ve suyu mevcut olup, belediyenin alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Brüt alanı 108 M2 - net alanı ise 94 M2 dir. yapı ruhsat onayı 17/04/1985'dir.
Adresi : Hidayet Mahallesi - Sadrettin Konevi Caddesi - Şentürk Sokak- Çavdar Sitesi - H Blok -2. Giriş- 4/16 1.Kat -8 B.B. Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 108 m2
Arsa Payı : 2/443
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 6. ETAP İMAR PLANI REVİZYONU UYGULAMA İMAR PLANINDA; BLOK NİZAM 4 KAT YAPILAŞMAYA MÜSADELİ ALANDA KALMAKTADIR.
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/44792 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR