İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Mahmudiye'de daire icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00735035
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : MAHMUDİYE MAH. / İNEGÖL
: 69
Oda Sayısı : 2+1
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 13.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/6887 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
27.03.2018 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
İNEGÖL
1. İCRA DAİRESİ
2016/6887 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Bilgileri : Bursa İli, İnegöl İlçesi, Mahmudiye Mahallesi, Sırasöğütler Mevkii, 278 Ada, 31 Parsel sayılı, 285,00 m² yüzölçümlü, Ana Taşınmaz Nitleliği Beş Katlı Betonarme Apartman ve Arsası olan, 3. Kat, Bağımsız Bölüm No:7, Bağımsız Bölüm Niteliği Mesken Olan Taşınmaz.
Özellikleri : Taşınmaz 285 m² yüzölçümündeki arsa üzerindeZemin Kat+4 Normal katlı bina betonarme karkas şeklinde inşa edildiği, binanın her katında 2 daire olmak üzere toplamda10 adet bağımsız bölümbulunduğu, bina dış cephesi sıva kaplı, giriş kapısı korkuluklu camdemir doğrama kapı olup bina merdivenleri eski tip mermer kaplı demir doğrama korkuluklu olduğu, dava konusu taşınmaz 69 m² kullanım alanına sahip olup 2 oda, salon, mutfak, banyo, lavabo-wc, hol, depo ve balkon mahallerinden oluştuğu, taşınmazın odalarındazeminler eski tip laminant parke, ıslak hacimler seramik kaplı, duvarlar sıva üzeri plastikboyalı, daire giriş kapısı ve iç kapılarmasif ahşapdoğrama kapı olup penrcereler PVCve ısıcamlı olduğu, odalarda kartonpiyer uygulaması yapıldığı, taşınmazınmutfak dolapları yenilenmiş olup, ısıtma doğalgaz kombilikaloriferli olduğu,taşınmazın konum itibari ileDumlupınar İlköğretim Okulunakuş uçusu 50 metre, İngöl Kulturparka kuş uçuşu 600 metre ve Kuğulu Parka kuş uçuşu 300 metremesafedeolup, taşınmaza özel halk otobüsü ve özel araçlarla ulaşım sağlandığı, taşınmazın değerinin 110.000,00 TL olduğu bilirkişi tarafından rapor edilmiştir.
Yüzölçümü : 285 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnegöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün22/03/2017 tarihli yazı cevabı ile; "Taşınmaz İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planında Kalmaktadır. Blok Nizam 3 Kat İmarı Bulunmaktadır. Konut Alanında Kalmaktadır. Ön Bahçe 5m, yan bahçe 3 m'dr" bildirilmiştir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 27/03/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6887 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR