MERSİN 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkemeden satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00747565
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / BAHÇELİEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 127
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/16 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
120000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.03.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
02.05.2018 14:30
Satış Yeri
:
MERSİN 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/16 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmazMersin ili,Yenişehir İlçesi,Bahçelievler mahallesi,608 ada 9 parsel C blok Zemin 1 nolu bağımsız bölüm olup,satışa konu taşınmaz son yılardayeni yapılan sitelerin caddeye cepheli bulunduğu alanların çok amaçlı aktif iş yeri olarak kullanılmaktadır.bölge civarında bir çokalanayürüme mesafesinde olup,toplutaşıma araçlarının da geçtiği güzergahta bulunmaktadır.çevre düzenlemesi bitmiş,açık otoparklı, jeneratörü mevcut yapıdır.Taşınmaz 3 bloklu A/B/C isimli tek kütle halinde inşa edilmiş bir sitedir.Satışa konu taşınmaz C bloğun zemin katı olup Kuzey-Doğu cepheli 3 oda,1 salon,1 mutfak,1 banyo,1 WC,giriş,hol ve 3 adet balkondan ibaret olup,balkonlar dahil 127m² meskennitelikli apartman dairesidir,bina girişi yerler mermer,duvarların bir kısmı akrilik boya,bir kısmı tabandan tavana kadar seramik döşeli durumdadır.Bina girişinde demir profil korkuluk mevcuttur.Bina girişi otomatik sistemli alüminyum doğramalı cam çerçeveli kapıdır.Bina içi zeminleri mermer olup iniş,çıkış merdivenleri seramik döşemedir.Daire giriş kapısı demir kapı,WC yerler seramik,duvarde 1 metre yüksekliğinde fayans döşeme,zeminler seramik duvarlar sıvaüzeri saten boya,mutfak kısmı kaldırılmış olup tamirat ve tadilatile balkon kısmına dahil edilmiş olup dolapları hazır MDF kaplamadolap şeklindedir.Dış doğramalar ve balkonkapıları PVC doğrama,iç kapılar ahşap kapı,elektirik ve su tesisatı kullanılabilir durumdadır.taşınmaz bu hali ile satışa sunulmuştur.
Adresi : Mersin ili,Yenişehir İlçesi,Bahçelievler mahallesi,Gazi Mustafa Kemal Bulvarıno:324, Rastgeldi apt.C blok Zemin Kat,NO:1
Yüzölçümü : 127 m2
Arsa Payı : 1410/74310
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında Blok nizam 8(BL-8) Kat konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Gayrimenkulün mülkiyetikat mülkiyetine geçmiştir, 3402 Sayılı Kanunun Ek-1 Maddesi uygulamasına tabidir şerhi vardır.
1. Satış Günü : 23/03/2018 günü 14:30 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 02/05/2018 günü 14:30 - 14:45 arası
Satış Yeri : MERSİN 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR