İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkemeden satılık ahşap bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00507997
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

İNEGÖL YILDIRIM 14.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/22
Muhammen Bedeli
:
300000 TL
İlk İhale Tarihi
:
16.01.2017 14:30
İkinci İhale Tarihi
:
13.02.2017 14:30
İhale Yeri
:
İnegöl Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İNEGÖL

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/22 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bursa İl, İnegöl İlçe, Mahmudiye mahallesi 402 Ada No, 27 Parsel No, avlulu ahşap ev ve ahır niteliğinde 176,09 m2 yüzölçümü ile tapuya kayıtlıdır. Parsel üzerinde yola bitişik vaziyette iki katlı ahşap taşıyıcılı kerpiç dolgu duvarlı eski mimari tarzlı bina mevcuttur. Belediye hizmetlerinin tamamından, elektrik, doğalgaz ve telefon şebekesi hizmetlerinden yararlanmaktadır. Çarşı merkezine, Pazartesi pazarına yakın konumdadır. Toplu taşıma güzergahındadır.

İmar Durumu : Parsel bazında zemin etüdü yapılacaktır. Ruhsat aşamasında otopark (yeri-bedeli) şartı aranacaktır. Koruma amaçlı imar planı kapsamında olup bu plan hükümleri geçerlidir. Yola bitişik olarak 20 m2 derinliğinde kalanı arkabahçe olacak şekilde bitişik nizam 3 katlı yapı yapılabilir.

Kıymeti : 300.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 16/01/2017 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 13/02/2017 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : İnegöl Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. %0 5,69 Damga vergisi, %18 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. %1 Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/12/2016

Satış Memuru 82401

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR