TOKAT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık müştemilatlı ev ve arsası

TOKAT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891382
Şehir : Tokat / Merkez
: 3794
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2,613,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
14.01.2019 09:30
Satış Yeri
:
Tokat Adliye Sarayı eski bina girişindeki koridor

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/4 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tokat, Merkez, Çağgölü Mahallesi, Ada:381, Parsel:624 no'lu 3.794,00 m2 yüzölçümlü tapu kayıtlarında her ne kadar bahçe olarak kayıtlı ise de, yapılan değerlendirmede imar planının bulunması, uygulama görmüş imar parseli olması nedeniyle arsa vasfındadır. Üzerinde brüt olarak 86,00 m2 inşaat alanına sahip mesken nitelikli yapı ile takriben 106,00 m2 inşaat alanına sahip ahşap inşaat tarzıyla inşa edilmiş yapılar bulunmaktadır. Yine taşınmaz içerisinde muhtelif yaşlı 91 adet ceviz, kiraz, dut, şeftali, vişne, erik ve kayısı ağaçları bulunmaktadır.Satışa konu taşınmaz konum itibariyle doğusunda Gaziosmanpaşa Bulvarına 300,00 m, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesine 240,00 m, kuzeyinde Novada AVM'ye 500,00 m uzaklıkta olup tüm altyapı ve yerel yönetim hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek konumdadır. Tokat ilinin mesken nitelikli yerleşiminin yoğun ve talep görmekte olduğu sosyal ve ticaret alanlarına ise çok yakın mesafede olan bölgede bulunmaktadır. Kadastro parseli bir kısmı yola gidecektir.
İmar planı: İmarlı arsa vasfındadır, yola gidecek kısmı vardır.
Muhammen Bedeli: 2.613.000,00 TL
KDV: %18

Satış şartları :
1- Taşınmazın birinci satışı 17/12/2018 günü saat 09:30-09:45 arası Tokat Adliye Sarayı eski bina girişindeki koridorda üzerindeki yükümlülükler ve muhtesatlar ile birlikte açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma günü olan 14/01/2019 gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2018
------------------------------------------------------------------------------

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR