DOĞANHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık müstakil ev ve arsası

DOĞANHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875002
Şehir : Konya / Doğanhisar
Semt-Mahalle : KUZ MAH. / DOĞANHİSAR
: 563
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 Satış
Muhammen Bedeli
:
115040 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
ADLİYE BAHÇESİ KAMELYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DOĞANHİSAR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Doğanhisar İlçe, 349 Ada, 18 Parsel, KUZ Mahalle/Köy, KONYA İLİ DOĞANHİSAR İLÇESİ KUZ MAHALLESİ SİLAMET SOKAK MEVKİ 349 ADA 18 PARSEL 563 M² AVLULU İKİŞER KATLI İKİ KERPİÇ EV VASFINDA TAŞINMAZIN 1/2 HİSSESİ MEHMET OĞLU MUSTAFA ÖKTEN, 1/4 HİSSESİ MEHMET OĞLU SALİH ÖKTEN, 1/4 HİSSESİ MEHMET OĞLU ADEM ÖKTEN ADLARINA KAYITLI BELEDİYE İMAR PLANI İÇERİSİNDE ÇARŞI MERKEZİNE YAKIN OLUP ARSA BEDELİ 45.040,00 TL, TAŞINMAZ ÜZERİNDE BULUNAN BİRİNCİ MESKEN NAMIK KEMAL CEDDESİ CEPHELİ KAPI NUMARALARI 17 VE 17A, TAŞ TEMEL ÜZERİNE KERPİÇ DUVAR İLE ÖRÜLÜ, İÇİ DIŞI KISMEN BETON SIVALI, İKİ KATLI BİNANIN PENCERELERİ PEV VE AHŞAP DOĞRAMA, 2-B GRUBU YAPILAR SINIFINA GİREN MESKENE YAPRANMA PAYI DÜŞÜLDÜKTEN SONRA 35.000,00 TL KIYMET HESAPLANMIŞTIR, TAŞINMAZ ÜZERİNDE BULUNAN 2. MESKEN OLAN 26 KAPI NUMARALI MESKEN DEVRİM SOKAĞA CEPHELİ, PENCERELERİ AHŞAP, ZEMİN KATIN DUVARLARI KISMN ÇAMUR SIVALI, ÇATISI KİREMİT İLE KAPLI, 2-B GRUBU YAPILAR SINIFINA GİREN MESKENE YAPRANMA YAPI DÜŞÜLDÜKTEN SONRA 35.000,00 TL DEĞER BİÇİLMİŞTİR. TOPLAM TAŞINMAZ VE ÜZERİNDEKİ YAPILARIN DEĞERİ 115.040,00 TL DİR.
Adresi : Konya İl, Doğanhisar İlçe, 349 Ada, 18 Parsel,
Yüzölçümü : 563 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu :
Kıymeti : 115.040,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ADLİYE BAHÇESİ KAMELYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR