T.C. SİVAS 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık müstakil ev

T.C. SİVAS 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872960
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : KADI BURHANETTİN MAH. / KÜMBET
Oda Sayısı : 4+1
: 120
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

HADİSELERLE HAKİKAT 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
316064 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Sivas Adliyesi Kat:2'de Satış Memurluğu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVAS
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İli, Merkez İlçesi Kadıburhanettin Mah. 3051 ada, 8 parsel nolu taşınmazdır. Arsa olarak tapuda kayıtlı olan taşınmaz parsel üzerinde bir adet bir katlı ev bulunmaktadır. Yaklaşık 120,00 m² brüt zemin alanı bulunan meskenin ısıtma sistemi sobadır. Duvarlar kireç badanadır. Pencere doğramaları ahşap doğramadır. 4 oda, 1 mutfak, 1 antre, wc, banyo, balkondan olşumaktadır. ÇŞB yapı gruplarından III-A yapı grubuna girmektedir. Satış konusu yapı yaklaşık 40 yaşındadır. Ev bir katlıdır. Parsel üzerinde muhtelif cins ve yaşlarda ağaç bulunmaktadır. Parsel belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Şehrin her yönüne ulaşım imkanı vardır. Fatih Mah. Kırçiçeği sokak üzerindedir. 50 mt kuzeyinde Hayri Sığırcı Caddesi, 60 mt doğusunda Ulubatlı Cami, 340 mt kuzeydoğusunda Akşemsettin Camii, 415 mt kuzeydoğusunda Şehit Erkan Sakal İO. 2730 mt güneydoğusunda Sivas Kent Meydanı, Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi Bulunmaktadır. Şehrin çarşı-ticaret merkezine, orduevi, jandarma binası, bankalar ve vilayet merkezinin olduğu bölgelere araçla 10-15 dakika mesafededir.
Yüzölçümü : 438 m2
İmar Durumu : Ayrık nizam 3 kat imarlıldır. Plan notlarına uyulacaktır. Parselin bir kısmı yolda kalmaktadır.
Kıymeti: 316.064,21 TL
KDV Oranı: %18
1. Satış Günü : 14/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 14/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Sivas Adliyesi Kat:2'de Satış Memurluğu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018 (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR