KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık müstakil ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00786818
Şehir : Konya / Karatay
: 375
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 17.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4 Satış
Muhammen Bedeli
:
372500 TL
Birinci Satış Günü
:
01.06.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.06.2018 10:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT NO:Z18 YENİ MEZAT SALONU - KARATAY KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2018/4 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, Uluırmak Burhandede Mah. 22394 Ada, 2 Parsel sayılı arsa nitelikli taşınmaz; içerisinde bulunan ve ruhsatsız olan bir adet iki katlı ve yığma ev ve garaj olup, bahçesinde çeşitli büyüklerde ağaçlar bulunmaktadır. Binanın etrafı ayrıca briketten bahçe duvarıyla çevrilmiştir.9 kapı nolu zemin katının brüt alanı yaklaşık 100,0 m2, net alanı ise 85,0 m2 civarındadır. Zemin katta; 3 adet oda, mabeyn, mutfak, lavabo-wc ve banyo ile 1 adet giriş balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Eve giriş kapısı pvc doğrama üzerine profil doğramalı kapı yapılmış, iç kapıları ahşap doğrama, pencereleri ise; pvc doğramadan yapılmış olup, pencereler çift camlıdır. Ayrıca tüm pencerelere profil korkuluk yapılmıştır. Tüm odaların tabanları tahta kaplama olup cilalıdır. Mutfak ve ıslak hacimlerin zeminleri ise; fayanskaplamadır. Tüm odaların ve antrenin duvarları sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Lavabo, banyo ve wc nin duvarları yarıya kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; mutfak alt dolapları ve mermer tezgahı ile antrede vestiyerbulunmamaktadır. Binanın tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. dışarıdan betonarme merdivenle çıkılan binanın 9A kapı nolu birinci katının brüt alanı yaklaşık 110,0 m², net alanı ise 95,0 m² civarındadır. Birinci katta; 2 adet oda ve L salon, mabeyn, mutfak, lavabo-wc ve banyo ile 1 adet mutfak balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Mutfak balkonu komple pvc lambri ile kapatılmıştır. Eve giriş kapısı ahşap doğrama üzerine profil doğramalı kapı yapılmış, iç kapıları ve pencereleri ahşap doğramayapılmış olup, pencereler çift camlıdır. Ayrıca tüm pencerelere profil korkuluk yapılmıştır. Tüm odaların tabanları tahta kaplama olup cilalıdır. Mutfak ve ıslak hacimlerin zeminleri ise; fayans kaplamadır. Tüm odaların ve antrenin duvarları sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Lavabo, banyo ve wc nin duvarları yarıya kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; mutfak alt dolapları ve mermer tezgâhı ile antrede vestiyer bulunmaktadır. Binanın tavanları sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfaktan çatıya çıkış için profil merdiven bulunmaktadır.
Adresi : Mengene Mahallesi, Büyükalim Sokak,No: 9-9AKaratay / KONYA
Yüzölçümü : 375 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında “SERBEST NİZAM KONUT ALANI”sahasına isabet etmektedir. Parsel imar uygulaması görmüş olup imar parselidir.
Kıymeti : 372.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 01/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT NO:Z18 YENİ MEZAT SALONU - KARATAY KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR