DİKİLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık müstakil ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00750903
Şehir : İzmir / Dikili
Semt-Mahalle : GÖKÇEAĞIL MAH. / DİKİLİ
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
113114 TL
Birinci Satış Günü
:
13.04.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.05.2018 10:00
Satış Yeri
:
DİKİLİ MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİKİLİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/12 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: İzmir İl, Dikili İlçe, 292 Parsel, GÖKÇEAĞIL Mahallesi, Köyiçi mevkiinde bulunan taşınmaz üzerinde tek katlı yığma ev ve teras altında deposu, girişin sol cephesinde ön cephesi açık üzeri galvaniz saç ile kaplı otopark ve depo amaçlı kullanılan sundurma, taş istinat duvarı ve arka cephede kullanılmaz halde taş bina bulunmaktadır, taşınmaz eğimli bir arazi üzerinde yer almaktadır, tek katlı yığma yapı yaklaşık 100 m2 kullanım alanına sahip, dış cephesi sıvalı, çatısı kiremit kaplıdır, dış cephe doğramaları plastik pvc, pencereleri demir korkuluk kaplıdır, taşınmazın önünde genişçe açık terası bulunmaktadır,teras çevresi demir parmaklık üzeri eternit kaplıdır, yapının yaşı 41-50 yıl aralığında, yıpranma payı % 50 dir, yapı sınıfı üçüncü sınıf A grubunda kalmaktadır, taşınmaz eğimli arazide bulunduğundan ön ve arka yüzü arasındaki kot farkı tek yüzlü istinat duvarı ile kademelendirilmiştir, isnat duvarı 20 m2 yözölçümüne sahiptir, arka cephedeki taş bina 2 katlı yaklaşık 100 yıllıktır, taşınmaz atıl durumdadır, taşınmaza kattığı değer yoktur,
Yüzölçümü : 720,00 m2
İmar Durumu : Dikili Belediyesi İmar ve Şehircilik İşleri Müdürlüğünün 04/12/2017 tarihli yazısında " Dikili Termal Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı 07/03/2017 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığınca onaylanmış olup, taşınmaz Düşük Yoğunluklu Mevcut Konut Alanı nda kalmaktadır.
Kıymeti : 113.114,00 TL
KDV Oranı : %18
Damga Vergisi Oranı : % 05,69
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/04/2018 günü 10:00 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 08/05/2018 günü 10:00 - 10:30 arası
Satış Yeri : DİKİLİ MÜZAYEDE SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR