ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık mesken

ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00818905
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ERTUĞRULGAZİ MAH. / SAZOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 87
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 08.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14 Ort. Gid. Satış
Muhammen Bedeli
:
125000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.08.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
12.09.2018 15:30
Satış Yeri
:
Eskişehir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

(Satış Memurluğu)
Ort.Gid.Satış No: 2018/14
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN;
Cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Ertuğrulgazi Mahallesi, 2133 ada, 18 parsel sayılı taşınmazda yer alan zemin kat, 1 numaralı, mesken nitelikli bağımsız bölüm olup 300,00 metrekare alanlı arsada inşa edilmiş bodrum+2 katlı binanın zemin katında yer almaktadır, yaklaşık 87,00 metrekare alanlıdır, üç oda, salon, mutfak, banyo, lavabo-tuvalet, antre ve iki balkon (balkonlardan biri mutfağa dahil edilmiştir) mahallerinden ibarettir. Bağımsız bölümün, salon ve oda zeminleri laminat parke, mutfak, antre, lavabo-tuvalet ve banyo zeminleri kalebodur, arka cepheye bakan balkon zemini ise mozaik kaplamadır, balkon korkulukları demir doğramadır, salon ve odanın biri aradaki kapı kaldırılarak tek bölüm halinde kullanılmaktadır, mutfakta mermer tezgah, seramik kaplama tezgah alnı, tezgah altı ve üstü suntalam dolap mevcuttur, meskenin detaylı tadilattan geçirilmesi gerekmektedir, yapı kullanma izin belgesi 10/05/1972 tarihlidir. Detaylı bilgi dosyadaki bilirkişi raporunda yer almaktadır. Taşınmaz, kuş uçuşu vilayet meydanına 3.680,00 metre, Kütahya yoluna 725,00 metre, Çilem Caddesine 45,00 metre, Ertuğrulgazi Mahallesindeki açık pazar yerine 210,00 metre mesafededir, belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır, ulaşım toplu taşıma araçlarıyla sağlanabilmektedir.
Adresi : Ertuğrulgazi Mh. Çakırer Sk. No: 5/2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam üç kat mesken alanına isabet etmektedir, zemin yapılaşmasına göre çıkabilecek değişiklikler için lisanslı harita kadastro mühendislik büroları tarafından ölçüm yapılması gerekmektedir.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 125.000,00.-TL
KDV Oranı : % 1
1. Satış Günü : 15/08/2018 günü 15.30-15.35 arası
2. Satış Günü : 12/09/2018 günü 15.30-15.35 arası
Satış Yeri : Eskişehir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka (milli bir bankadan, kesin ve süresiz) teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istekte bulunursa (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık harcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler ile tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun (İİK) 133. maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, artırma gününden on gün önce herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Ortaklığın Giderilmesi Satış sayılı dosya numarasıyla başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR