Yazdır

T.C. ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık kerpiç ev

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636093
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ESENTEPE MAH. / YEŞİLTEPE
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKBAL 14.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 140000 TL
İkinci İhale Tarihi : 09.09.2017 14:00
İlk İhale Tarihi : 28.08.2017 14:00
Dosya Numarası : 2017/12 satış
İhale Yeri : Eskişehir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

(Satış Memurluğu)
Ort.Gid.Satış No: 2017/12
TAŞINMAZ AÇIK ARTIRMA İLANI


SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN;
Cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Esentepe Mahallesi, 10818 ada, 22 parsel sayılı, 179,20 metrekare yüzölçümlü, arsa nitelikli taşınmaz olup parsel üzerinde 1976 tarihinde inşa edilmiş kerpiç ve briketten yapılma, kısmi bodrumlu, tek katlı, 100,00 metrekare alanlı mesken yapısı ile bitişiğinde bahçede garaj ve depo yapısı vardır. Mesken binası, hol, salon, iki oda, mutfak ve mutfaktan girilen banyo ve tuvalet bölümlerinden oluşmaktadır; hol, salon ve bir oda tabanı marley, bir oda tabanı beton kaplı olup diğer yerler seramiktir, mutfakta mermer tezgah ve dolapları vardır, binan dışı taraklı mozayık kaplamadır, çatısı kiremit kaplıdır, soba ile ısıtılmaktadır. Parsel, kuş uçuşu vilayet meydanına 3.100,00 metre, çevre yoluna 550,00 metre mesafededir, ulaşımı otobüs ve dolmuş iledir, belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır, çevre yolu kenarında yapılan Eskişehir Emniyet Müdürlüğünün hizmet binası, taşınmaz değerinin zaman içinde artmasına neden olabilecektir.
Adresi : Esentepe Mahallesi, Lüleciler Sokak, No: 20
İmar Durumu : Parsel, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam üç (3) kat mesken alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 140.000,00.-TL
KDV Oranı : % 1 (Arsa üzerinde 100,00 metrekare mesken yapısı ve mütemmim cüz'ü niteliğinde müştemilat bulunduğundan)
1. Artırma Günü : 24/08/2017 günü 14.00-14.05 arası
2. Artırma Günü : 21/09/2017 günü 14.00-14.05 arası
Artırma Yeri : Eskişehir 2. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istekte bulunursa on (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale kararı damga vergisi, katma değer vergisi, tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler ve tapu satım harcı satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133. maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, artırma gününden on gün önce herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12 Ortaklığın Giderilmesi Satış sayılı dosya numarasıyla başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR