KİRAZ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık kargir ev

KİRAZ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823421
Şehir : İzmir / Kiraz
Semt-Mahalle : ŞEMSİLER MAH. / KİRAZ
: 32
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BAKIŞ 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
293924 TL
Birinci Satış Günü
:
20.07.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
17.08.2018 14:20
Satış Yeri
:
Zabıta Müdürlüğü Binası - Cumhuriyet Mah. Cami Sok. No:3 KİRAZ / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KİRAZ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : İzmir İli, Kiraz İlçesi, Şemsiler mahallesi, Köyiçi mevkii, 82 parselde kayıtlı taşınmaz tapuda tarla vasfında olup; üzerinde tek katlı kargir ev ve hayvan barınağı bulunmaktadır. Üzerindeki yapı 32 m² miktarında, tek katlı, yığma, taş ve tuğladan imal edilmiş, kapı,pencere ve çatı ahşap,üzeri kiremit örtülüdür. Bu yapının yanına sonradan 40,00m²'lik bahçe duvarları üzerine galvenizli saç kapatılarak ve pencere açılarak ek yapılmıştır.Yine meskenin yanına 41,40 m².lik alana demir profil üzeri oluklu saç ile yapılmış hayvan barınağı ve ayrıca yine meskene 20 metre mesafede 88,20 m².miktarında çelik konstriksiyondan imal edilmiş hayvan barınağı mevcuttur.Taşınmazın diğer kısmı orta derinlikte kumlu-tınlı toprak yapısında %7 eğimli bir tarım arazisi olup, yola cephesi vardır.Taşınmaz elektrik ve içme suyu şebeke hattı ile belediye alt yapı imkanlarından faydalanmakta ve mahalle merkezine 75-100 m. mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde ayrıca 10 adet zeytin, 2 adet kayısı, 2 adet şeftali ile birer adet incir, ceviz, mandalina, vişne,armut, kiraz ve erik ağacı bulunmaktadır.

Adresi : Şemsiler Mahallesi Kiraz / İZMİR
Yüzölçümü : 4.400,00 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye İmar planı dışında,kırsal yerleşik alan sınırları içerisinde kalmakta olup;
imar durumu maksimum 250 m²,bina yüksekliği 6,50 m(2) kat,emsal 0,50'dir.

Kıymeti : 293.924,57 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 20/07/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 17/08/2018 günü 14:20 - 14:30 arası

Satış Yeri : Zabıta Müdürlüğü Binası - Cumhuriyet Mah. Cami Sok. No:3 KİRAZ / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/06/2018
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR