MALATYA 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık ev ve arsası

MALATYA 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888799
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : KOYUNOĞLU MAH. / YEŞİLYURT
: 268
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/50 Satış
Muhammen Bedeli
:
194,892 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
09.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
Malatya 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdür Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/50 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 4846 Ada, 1 Parsel, HACIABDİ Mahalle/Köy, Malatya ili Yeşilyurt Merkez İlçe Belediyesi sınırları içinde kalan Taşınmaz, mevcut haliyle altyapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanabilecek durumdadır. Arsa üzerinde 40 yaşlarında, 110 m2 oturuma sahip tekkatlı bir yığma yapı mevcuttur. Duvarları sıvalı ve boyalıdır, İç kapılar ahşap doğrama olup dış kapısı demir doğramadır. Pencereler kısmen ahşap doğrama kısmen pvc doğramadır. Yapı sobalıdır, Taşınmazın dahilinde elektrik ve sihhi tesisatlar ikmal edilmiş durumdadır. Yapı mesken olarak kullanılmaktır, Zemin döşeme seramik kaplamadır. Mutfakta mermer tezgah, tezgah altında ve üstünde ahşap dolaplar mevcuttur. Taşınmazın dahilinde WC, Banyo mahalli mevcut olup boya hacminde duvarlar kısmen fayanslıdır. Yapı ahşap çatılı olup çatı üzeri kiremit kaplıdır. Cins tahsisi yapılmadığından tapuda arsa olarak gözükmektedir. Taşınmaz caddeye cepheli olup, Dikdörtgene yakın geometrik şekle sahiptir. Taşınmaz üzerinde bulunan binanın arka bahçesinde bulunan alan üzerinde bakım ve budama işlemleri yapılmış asma, dut ağaçlar ile süs bitkileri bulunmaktadır.
Adresi : Koyunoğlu Mah. Koyunoğlu Cad. No:103 Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 268,76 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmaz ?yola terk işleminden sonra bitişik nizam 5 (Beş) katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 194.892,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Malatya 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdür Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Elektronik ortamda teklif verecek olanların ihale teminat bedelini, Satış Memurluğumuza ait Vakıflar Bankası Malatya Şubesine ait TR620001500158007301334520 İBAN numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/50 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR