ESKİŞEHİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık daire

ESKİŞEHİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874113
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ŞİRİNTEPE MAH. / YEŞİLTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR ANADOLU 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/53 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
125000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı 266 Nolu Oda MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/53 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 15223 Ada, 2 Parsel, ŞİRİNTEPE Mahalle, İSTANBUL KÖPRÜSÜ Mevkii, -/Zemin/-(Bağ. Böl. No:41) Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu Bağımsız bölümün olduğu bina Betonarme karkas sistemde yapılmıştır. Keşif anında boş durumda olduğu ve kapısının kilitli olduğu görüldü. Dışarıdan ve proje üzerinden yapılan inceleme ile kıymet takdiri yapılan dairenin salon, 2 adet oda mutfak banyo wc ve antreden oluştuğu anlaşılmıştır. Dairenin kapıları ahşap doğrama ve pencereleri pvc doğrama yapılmıştır.Elektrik ve suyu mevcuttur.Daire 60,00 m2 alanlıdır. Bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanan Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkındaki Tebliğe göre III. Sınıf A Grubu yapı sınıfındadır.Binanın yaşı yaklaşık 39 olup binanı yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 32 olduğu kanaati oluşmuştur.Taşınmaz şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu 3270 mt mesafededir. Anadolu üniversitesine yakın mesafede bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinin tamamından yararlanmaktadır. Tramvay güzergahına çok yakındır. Taşınmazın emlak vergisine esas 2017 yılı itibarı ile sokak bazında değeri 213,05TL/m2 dir. Yunusemre devlet hastanesine yakın mesafededir.
Adresi : Şirintepe Mahallesi Kısmetliler Sokak No 17/1 (Sakin Apt) Adresinde Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 60,00 M2 (daire)
Arsa Payı : 1/60
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 5, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında blok nizam 5 kat mesken alanına isabet etmektedir. Taks:0,30 Kaks:1,50 yapılaşma koşulu vardır. Yola terki vardır.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 775SAYILI KANUNUN 34.M. TABİDİR
1. Satış Günü : 30/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası,
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı 266 Nolu Oda MERKEZ / ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.
Hissedarların ihaleye iştirak etmeleri halinde hissesi %20 den aşağı olanların %20 teminatlarını tamamlayarak yatırdıkları takdirde ihaleye iştirak edebileceklerdir. Dışardan ihaleye katılmak isteyenlerin ihale saatine kadar teminat yatırmak zorundadırlar. Aksi takdirde teminat alınmayacağı gibi ihaleye iştirak edemezler,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/53 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR