İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık daire

İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873170
Şehir : İstanbul / Ümraniye
Semt-Mahalle : ÇAKMAK MAH. / ÇAKMAK
: 62
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 05.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/75 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 10:40
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 10:40
Satış Yeri
:
ANADOLU ADALET SARAY B BLOK -4 KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/75 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Ümraniye İlçe, Çakmak Mahalle/Köy, 94 Ada, 14 Parsel, 205,42 m2 yüz ölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazda, 10/100 arsa paylı, 2 Nolu Bağımsız Bölümün tamamı. 2+1 konumda, girişte antre, köşede balkonlu salon, bitişiğinde mutfak, iki yatak odası, banyo ve tuvalet planında, projesi üzerinden alınan mahal ölçümleri toplamında; takribi 62 m2 brüt yüz ölçümlüdür. Zemin kat 2 nolu daire; mahallinde projesinden çok farklı olduğu anlaşılmış, tasdikli projede, bodrum katta bulunan; binaya ait ortak mahaller (otopark, su deposu, sığınak mahali) daireye katılmış, zemin katta bulunan daire giriş kapısı kapatılmış, daire; dubleks daire haline getirilmiş, binaya bodrum kattan girilmekte, daire içerisinde bulunan merdiven zemin maka çıkılmakta olduğu görülmüştür. Aile çocuk gelişimi ve oyun evi olarak kullanılan daire; bodrum katta; salon, mutfak, tuvalet ve üst kata çıkış merdiveni bulunmakta, takribi 60 m2 brüt yüz ölçümlü, döşemeler, laminat parke, mutfakta; tezgah alt ve üstünde dolaplar, tuvalette; klozet ve lavabo, pencereler pvc ferforje korkuluklu, amerikan panel kapılı, daire giriş kapısı çelik kapıdır. Üst kat (zemin kat); takribi projesi konumunda, mutfakla bitişiği oda arasındaki bölme duvarı kaldırılmış tek oda haline getirilmiş, üç oda ve banyo planında, zemini laminat parke, pvc doğramalı, banyoda; küvet, klozet ve lavabo, zemini seramik kaplı, elektrik, su, kombi sistemde doğalgaz kalorifer tesisatlı, vasat üstü malzeme ve işçilikle inşa edilmiş, takribi 12 yıllım binada, belediye teknik alt yapı hizmetlerinin bulunduğu bölgede, toplu taşım araçlarının geçtiği caddelere yürüme mesafesinde,ulaşımı kolaydır.
Adresi : İstanbul İl, Ümraniye İlçe, Çakmak Mahalle,Gurbet Sok., No:15, zemin kat, 2 nolu daire
Yüzölçümü : 62 m2
Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu : 14 parsel;13/02/1998-15/03/1999-18/11/2012-15/05/2015-16/02/2016 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli, ümraniye revizyon uygulama imar planına göre H=4 kat irtifalı, ön bahçe:3.00 mt, arka bahçe:5.00 mt, yan bahçe:3 mt apılanmaş şartlarında ikiz nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : ANADOLU ADALET SARAY B BLOK -4 KAT MEZAT SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/75 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR