BODRUM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık daire

BODRUM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873071
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : TÜRKKUYUSU MAH. / BODRUM
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Giriş Kat
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/23 Satış
Muhammen Bedeli
:
2600000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 13:30
İkinci Satış Günü
:
06.12.2018 13:30
Satış Yeri
:
Bodrum Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/23 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLÂNI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : MUĞLA ili, BODRUM ilçesi, TÜRKKUYUSU Mah. 1143 ADA, 40 PARSEL, BAĞ.BÖLÜM NO:2 sayılı, 347/713 ARSA PAYLI, MESKEN niteliğindeki taşınmaz.
Önemli Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bodrum merkezde Çarşı Sokak Dış Kapı No:19'da yer alan giriş kapısının yanında 37 Meze adlı işletmenin yer aldığı, aynı zamanda Bodrum Meyhaneler Sokağı olarak bilinan muhitte yer almaktadır. Tapu kaydında tek katlı bina 37 Meze isimli işletmenin yer aldığı ve takribi 35 m² büyüklüğünde önü kepenk, etrafı kapalı bina olduğu, 2 no'lu bağımsız bölümün ise Çarşı Sokağa cepheli giriş kapısından takribi 15 m içeride yer aldığı, satışa konu taşınmazın uzun zamandan beri kullanılmadığı, bahçenin bitki ve ağaçlarla kaplandığı, bağımsız bölümün girişte antre, hol, 2 yatak odası, salon, mutfak ve 1 banyo-wc'den oluştuğu, taşınmaza çevre parsellerin konut ve içkili lokanta olarak kullanıldığı, taşınmazın belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür.
Adresi : Türkkuyusu Mah. Çarşı Sokak No:19 Bodrum / MUĞLA
Yüzölçümü : 700,43 m²
Arsa Payı : 347/713
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Bodrum Koruma Amaçlı Revizyon ve İlave İmar Plânında; III.Derece Arkeolojik Sit-Kentsel Sit Alanı İçerisinde TAKS:0,60, KAKS:1,20 yoğunluklu zemin ticaret, üst kat konut alanı,kısmen konut alanı, kısmen imar yolunda kalmaktadır.
Kıymeti : 2.600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Plânı:14/04/1982
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 06/12/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Bodrum Sulh Hukuk Mah. Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflâs Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartnâme, ilân tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnâmeyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/23 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilân olunur.03/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR