TEKİRDAĞ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık daire

TEKİRDAĞ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859963
Şehir : Tekirdağ / Süleymanpaşa
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

TRAKYA 07.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/21 Satış
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Tekirdağ 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
T.C. TEKİRDAĞ 1.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNDAN
Dosya No :2018/21 Satış

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Tekirdağ İli, Süleymanpaşa İlçesi, Aydoğdu Mahallesinde kain 793 Ada, 16 Parsel nolu, 195 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerinde bulunan 4/100 arsa paylı Zemin Kat 2 Bağımsız Bölüm Nolu MESKEN 50.000,00 TL muhammen bedelle satışa çıkarılmıştır.
Taşınmazın Hali Hazır Durumu : Taşınmaz Süleymanpaşa ilçesi Aydoğdu (fiilen Çınarlı) mahallesinde bulunmaktadır. Taşınmazın B.Kat + Z.Kat + 3 normal katlı betonarme bir yapının zemin katında yer almaktadır. Yapı yaklaşık 35 yıl önce inşa edilmiştir. Mesken2 oda 1 salon açık mutfak ve banyodan oluşmaktadır. Zemin kaplaması kısmen karomozaik kısmen muşamba kaplıdır. Kapılar eski tip ahşaptır. Doğramalar PVC dir. Doğal gaz tesisatı kapıya kadar gelmiş ancak iç tesisat döşenmemiştir.110,00 m2 alanlıdır.Taşınmaz şehir merkezine yakın konumdadır. Kuş uçuşu Tekira alışveriş merkezine 140 mt, hükümet caddesine 100 mt, Tekirdağ valiliğine 1.2 km mesafededir. Çevresinde 4-5 katlı yapılar bulunmaktadır. Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmakta olup ulaşım sorunu yoktur.
İmar Durumu : Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 25/05/2018 tarih ve 73981041-5604/10295 sayılı yazıları ile "Aydoğdu Mahallesinde kain 793 Ada, 16 Parsel nolu taşınmaz uygulama imar planında bitişik nizam 4 kat konut alanında kalmakta veparselin bir kısmının yol alanında kalmakta" olduğu bildirilmiştir.
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Tekirdağ 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/21 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları,
İşbu ilan tebligat yapılmayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR