KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Karatay'da mahkeme kararıyla satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00840959
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : ŞEMSİTEBRİZİ MAH. / MEVLANA
Oda Sayısı : 3+1
: 76
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 25.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/31 Satış
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2018 09:55
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 09:55
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Karatay Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA

SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

2018/31 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :
Konya İli, Karatay İlçesi, Şemsi Tebrizi Mahallesi, 31548 Ada, 1 Parsel, Zemin kat 3 Bağımsız Bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz; zemin kat sağ giriş tarafında bulunmaktadır. Balkon dahil yaklaşık net 76,52 m² kullanım alanlı olup, 3 oda, salon, mutfak, hol, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Tüm tavanlar ince sıva üzeri plastik boyadır. Islak hacim duvarları yarıya kadar fayans, diğer oda duvarları ince sıva üzeri plastik boyadır. Islak hacim tabanları seramik, diğer odalar laminat parke kaplamadır. Pencereler PVC doğramadan imal olup, demir doğramadan imal pencere parmaklıkları bulunmaktadır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolapları ile mermerit tezgâh bulunmaktadır. Alt ve üst dolapların arası fayans kaplamadır. Tuvalet lavabosu holde bulunmaktadır. Bireysel kombi (doğalgaz) ile ısınmaktadır.

Adresi : Şems-i Tebrizi Mahallesi Şerafeddin Caddesi No:72/3 Karatay/KONYA

Yüzölçümü : 76,52 m2

Arsa Payı : 16/160

İmar Durumu : Ana taşınmaz belediye mücavir alanı sınırları içerisinde olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır. Taşınmaz, planda “Ticaret - Turizm (konaklama) – Konut Alanları ve Yol Sahası” na isabet etmektedir. “3. Derece Arkeolojik Sit Alanı ÖPA 8 ve Çevresi Koruma Amaçlı ve Kentsel Sit Alanı uygulama imar planı içerisinde kalmaktadır. İmarlaşmaya yönelik yapılanmada KUDEB, Konya Kültür Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan müsaade alınması” belirtmeleri bulunmaktadır.

Kıymeti : 150.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 09:55 - 10:00 arası

2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 09:55 - 10:00 arası

Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Karatay Konya

-------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/31 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR