ANTALYA 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00827512
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : KIŞLA MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 92
Yayınlandığı Gazeteler

AKDENİZ MANŞET 23.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
280000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.07.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.08.2018 15:00
Satış Yeri
:
Antalya Adliyesi 5.kat D/Blok 3.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Kışla mahallesi, 1046 Ada, 6 Parselde kayıtlı birinci kat 2 nolu bağımsız bölüm, 137/728 arsa paylı Mesken şerh ve yükümlülükleri ile birlikte satılacaktır.
Taşınmaz Güllük caddesine cepheli olup, Teomanpaşa Caddesine 30 metre, 100.Yıl Bulvarına 230 metre, Konyaaltı Caddesine 400 metre, denize 500 metre mesafededir. Bağımsız bölümün bulunduğu Varsaklı apartmanı parsel üzerinde zemin kat + asma kat + 4 katlı betonarme inşaat tarzında inşa edilmiştir. Apartmanın giriş kapısı profil demir kapı olup, yaklaşık olarak 50-52 yıllıktır. Binanın asansörü yoktur. 2 nolu bağımsız bölüm ruhsat eki onaylı mimari projesinde salon, iki adet yatak odası, mutfak, banyo ve iki adet balkondan ibaret iken, fiili durumda işyeri olarak tadil edildiği, doğu cephesinde (Güllük caddesine bakan) bulunan balkonun kapatılarak vitrine dönüştürüldüğü, tuvalet bölümün hariç tüm duvarların yıkılarak tek bölümlü haline dönüştürüldüğü görülmüştür. Arka balkon mutfak olarak kullanılmaktadır. Bağımsız bölüm doğu - batı cepheli olup, 92,00 m² yüzölçümlüdür. Gelinlik mağazası olarak kullanılmaktır.
Adresi : Deniz mah. Güllük cad. Varsaklı apt. No.45, K.1 D.2 Muratpaşa/ ANTALYA
Arsa Payı : 137/728 Kıymeti : 280.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/07/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 27/08/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi 5.kat D/Blok 3.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu önü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/06/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR