BODRUM SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00821911
Şehir : Muğla / Bodrum
Yayınlandığı Gazeteler

YARIMADA 09.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 Satış
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.08.2018 14:00
Satış Yeri
:
Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLÂNI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : MUĞLA ili, BODRUM ilçesi, TORBA Mah. TORBA-TAVŞANLI Mev. 168 ADA, 1 PARSEL, 9 BAĞ.BÖLÜM sayılı 233/4188 arsa paylı DUBLKES MESKEN niteliğindeki taşınmaz.
Önemli Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, Bodrum merkeze yaklaşık 6 km uzaklıkta Rıza Anter Caddesinin batı istikametine parallel uzanan Begonvil Caddesi üzerinde Simpa Tatil Köyünün kuzeyinde yer alan parsel içerisinde kalmaktadır. Taşınmazın vaziyet plânının incelenmesinde satışa konu bağımsız bölümün site içerisinde boş arsa durumunda olduğu ve üzerinde herhangi bir yapının bulunmadığı görülmüştür. Taşınmazın vaziyet plânına göre kayık inşa edilmiş diğer binalara çekme mesafesi içerisinde kaldığı görülmüştür.
Yüzölçümü : 4.188,06 m²
Arsa Payı : 233/4188
İmar Durumu : TAKS:0,075, KAKS:0,15 yoğunluklu KONUT Alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 12/07/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/08/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflâs Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartnâme, ilân tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnâmeyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla Memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.06/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR