YALOVA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık daire

YALOVA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805383
Şehir : Yalova / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / BAĞLARBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/6 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
18.07.2018 15:00
Satış Yeri
:
Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YALOVA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/6 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yalova İl, Merkez İlçe, 375 Ada, 92 Parsel, BAHÇELİEVLER Mahalle/Köy, BAHÇELİEVLER Mevkii, 3. KAT A GİRİŞ 10 NOLU BB Nolu Bağımsız Bölüm Yalova ili, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, Turhan Koçal Caddesi, Harb-iş 5 Sitesi, B blok, 1. Giriş, dış kapı no:60, iç kapı no :10 adres ve 375 Ada, 92 Parselde bulunan 1/28 arsa paylı A blok 3. kat 10 nolu bağımsız bölümdeki mesken vasıflı taşınmazda 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo+wc, 1 balkonu olduğu görüldü. Daire zemin+3. katta bulunmaktadır. Bina betonarme tarzda inşa edilmiştir, yaklaşık 35-40 yaşındadır. Daire yaklaşık olarak brüt 90,00 m2 ?dir. Daire doğalgazlı değildir, binada doğalgaz vardır, bina asansörlü değildir. -Döşemeler: Salon ve odaların zeminlerinin laminat/marley/ahşap parke; hol, banyo, wc, mutfak gibi mekanların tabanının karo kaplı olduğu görüldü. İmalatta herhangi bir eksiklik söz konusu değildir.-Duvarlar: Dairede bulunan duvarlar sıva üzeri yarı mat plastik boyalıdır. Banyo, WC ve mutfak tezgahı alnı ise fayans kaplıdır. -Tavan: Tüm tavan sıva üzeri plastik tavan boyası tatbik edilmiş vaziyettedir. Lambalar basit tarzda monte edilmiş vaziyettedir. Alçı kartonpiyer mevcuttur. -Diğer: Giriş kapısı çelik/ahşap kapıdır, iç kapılar camlı ve camsız pres ahşap kapıdır . Banyoda fazladan bir imalat yoktur. Dairede elektrik, sıhhi tesisat vb. bulunmaktadır. Tüm tesisatlar çalışır vaziyettedir. Pencereler ahşap/PVC doğrama imal edilmiştir, tek/çift camdır. Banyoda bulunan lavabolar standart kalitede üretimdir. Armatür, musluk vb. herhangi bir değişiklik yapılmamış, standart tarzdadır.
Adresi : Bahçelievler Mahallesi Turhan Koçal Caddesi Harb-İş 5 Sitesi, B Blok 1. Giriş Dış Kapı No:60 İç Kapı No:10 Merkez / YALOVA
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı : 1/28
İmar Durumu : Yalova ili, Merkez İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, Turhan Koçal Caddesi, Harb-iş 5 Sitesi, B blok, 1. Giriş, dış kapı no:60, iç kapı no :10 adres ve 375 Ada, 92 Parselde bulunan 1/28 arsa paylı A blok 3. kat 10 nolu bağımsız bölümdeki mesken vasıflı taşınmaz halen belediye imar sınırları içerisinde bulunmaktadır. İmar planında ayrık nizam, 4 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 02.10.1991 tarihli Yönetim Planı vardır.
1. Satış Günü : 20/06/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 18/07/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu MERKEZ / YALOVA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR