SARAYKÖY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık avlulu kargir ev

SARAYKÖY (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00833405
Şehir : Denizli / Sarayköy
Semt-Mahalle : BALA MAH. / SARAYKÖY
: 206
Yayınlandığı Gazeteler

HİZMET 05.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7 Satış
Muhammen Bedeli
:
109712 TL
Birinci Satış Günü
:
09.08.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.10.2018 14:00
Satış Yeri
:
Sarayköy Hükümet Konağı Arka Bahçesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAYKÖY
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Sarayköy İlçe, 121 Ada, 11 Parsel, BALA Mahallesi- Taşınmaz tapu kayıtlarında avlulu kargir ev vasfındadır. Parsel B+4 Bitişik nizam koşulludur. Bulunduğu alanda 18. madde uygulaması yapılmamıştır. Bina ve girişi yola cephelidir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapı içindeki ocaklık harabe olduğu için ekonomik değeri yoktur. Tek katlı bina alanı 80 m2'dir, yapının dış boyasının çevre şartlarından dolayı yıprandığı görülmüştür. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı yaklaşık maliyetleri tebliğine göre yapı mimari sınıfının 2B sınıfı olduğu görülmüştür. Yapıda yaşı, aşınma durumu göz önüne alınarak % 30 civarında yıpranma olduğu kanaatine varılmıştır.
Yüzölçümü : 206,66 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 109.712,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasından incelenebilir
1. Satış Günü : 09/08/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 11/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Sarayköy Hükümet Konağı Arka Bahçesi
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/07/2018


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR